Odborníci právnických profesí v naší škole

Petr MarekStalo se

Naše škola připravuje mimo jiné i budoucí policisty, kteří se při své každodenní práci budou setkávat s různými profesionály z oblasti práva. Z uvedeného důvodu dochází do školy pravidelně v rámci přednáškové činnosti i zástupci odborné veřejnosti, kteří doplňují výuku reálným výkladem praxe. Z poslední doby určitě stojí za zmínku návštěva advokátky JUDr. Michaely Pretschové z advokátní kanceláře Varnsdorf a Okresního státního zástupce Mgr. Lukáše Otipky. Žáci oboru bezpečnostně právní činnost mají při těchto přednáškách příležitost klást odborníkům otázky, které je zajímají ohledně studované teorie práva, ale dozvědí se i spoustu zajímavých informací z konkrétních případů, kterými se pozvaní odborníci ve své praxi setkali. Děkujeme zmíněným právníkům, že si při svých náročných profesí najdou čas pro předávání zkušeností našim studentům.

Učitel předmětu právo: Mgr. Milan Ritschel