lesní mechanizátor

Nemůžeš se přijet osobně podívat a chceš se na něco zeptat?

Můžeš kontaktovat zástupce ředitele pro učňovské obory Igora Hluchého každou středu mezi 18. a 19. hodinou na tel. č. 773 040 491.

Lesní mechanizátor ze Šluknova

Proč studovat lesní mechanizaci?

Myslíš si, že je mnohem lepší pracovat v lese než v uzavřené hale? Láká tě práce s motorovou pilou? Máš rád vůni dřeva a chceš z něj umět i něco vyrobit? Máš sílu, jen tak něco tě nerozhodí a chceš ovládnou tu nejmodernější lesní techniku? Staň se tím, kdo mění slova v činy - staň se Lesním mechanizátorem!

Lesařina je láskou na celý život, protože v oboru strávíš naprostou většinu času venku. Aby pro tebe byla práce v lese co nejefektivnější, během studia si osvojíš celou řadu nástrojů. Motorovou pilu, kolové i pásové traktory, křovinořezy či železného koně.

Současný pracovní trh trpí akutním nedostatkem absolvenů tohoto oboru. Začínáme spolupracovat se státními podniky i soukromými organizacemi, které se o tebe po škole poperou. O práci se tak po škole rozhodně bát nemusíš.

• Průkazy, osvědčení a oprávnění

Zdarma získáš oprávnění pro práci s motorovou pilou a tvarovačem zeleně, osvědčení na vyklízení dřeva a za velmi výhodných podmínek si můžeš udělat i řidičák na auto a traktor, lovecký lístek i zbrojní průkaz!

• Skvělé zázemí

Máme veškerou techniku k dispozici – motorové pily, traktory, železné koně i dílny. Se vším se tak naučíš pracovat přímo v lese.

• Pracovní oblečení a ochranné pomůcky zdarma

Ke studiu ti dáme kvalitní boty, kalhoty a další vybavení, které vydrží jakoukoliv činnost v lese. Stojí pár tisíc, takže je to velmi příjemný bonus ke studiu!

• Důraz na praktické dovednosti

Co by to bylo za školu, kdyby ses pořádně nenaučil všechny dovednosti? Do lesa půjdeš hned v prváku a osvojíš si vše, co budeš v práci potřebovat.

• Sleva na motorovou pilu

Sice máme hromadu školních pil, ale co, kdybys chtěl vlastní? Ve spolupráci s Husquarnou mají naši možnost získat pořádnou slevu na pilu tvého výběru. Servis a pohonné hmoty budeš mít po dobu studia zdarma.

• Možnost přestupu do maturitního oboru

Pokud tě studium bude bavit a budeš chtít, můžeš přestoupid do druháku do maturitního oboru Lesnictví.

Přihláška ke studiu (PDF)
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
41-56-H/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Lesní mechanizátor

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se nekonají. Uchazeči budou přijati až do naplnění kapacity oboru. Více informací najdeš zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ

Jaké mají absolventi uplatnění?

Les se stane tvým druhým domovem. Budeš expert na kácení stromů, ale zvládneš i vysadit nové. Můžeš stahovat tunové klády velkými stroji, starat se o lesní školky, ovládneš řízení traktoru, ale i práci v lesních pilách nebo se postaráš o parky a zahrady. A pokud chceš, začni v lese pracovat sám na sebe a staň se svým pánem – možností máš spoustu.

Profil absolventa

• Budeš se moct stát svým vlastním pánem v podnikání
  • Ovládneš motorovou pilu a další nástroje
  • V lesních podnicích budeš žádaným zaměstnancem - i díky řidičáku na traktor
  • Mistrně zvládneš dřevařskou prvovýrobu
  • Využití nalezneš i v CHKO a národních parcích
  • Postaráš se i o živé ploty, stromy a další v parcích a zahradách

jak to u nás vypadá?

Jak obor vnímají naši studenti?

Martin Kocián - třída 2. LM

Baví mne práce v lese, hlavně s mechanizací, což je práce s motorovou pilou a nyní se připravuji naučit se ovládat hydraulickou ruku a železného koně.

Milan Vašák - třída 2. LM

Hodně mne baví práce v lese s traktorem a ostatní lesní technikou. V budoucím zaměstnání bych se práci mechanizátora chtěl dál věnovat. Provozuji aktivně i myslivost.

Škola kde pochopíš svůj význam

Kvalitní učitelé, skvělé zázemí, unikátní obory, dobré uplatnění.