Sociální činnost

Nemůžeš se přijet osobně podívat a chceš se na něco zeptat?

Můžeš kontaktovat garanta oboru Markétu Fořtovou každé úterý mezi 18. a 19. hodinou na tel. č. 773 803 803.

Proč studovat sociální činnost?

Baví tě pracovat s lidmi a víš, že spousta z nich má problémy, ze kterých se bez pomoci sociálních pracovníků nedostane? Jsi ta nebo ten, kdo chce ve svém životě pomáhat ostatním a přinášet jim radost? Chceš rozdávat okolí radost a štěstí? Pokud ano, studuj Sociální činnost!

Sociální činnosti jsou velmi široký obor. Můžeš se zaměřit například na pedagogiku, psychologii či sociální politiku. Během prvních dvou let studia si vybereš skupiny, s kterými budeš chtít pracovat v budoucnosti – a ať si vybereš práci s dětmi, dospělými nebo seniory. A nezáleží, jestli se chceš po škole stát státním úředníkem, terénním pracovníkem nebo pokračovat na vysokou školu, na škole dostaneš kvalitní přípravu pro tvou budoucí kariéru.

• ovládneš dva jazyky a spoustu odborných předmětů

Po škole budeš plynně mluvit anglicky a německy a odneseš si spoustu znalostí z odborných předmětů, jako je Psychologie, Pedagogika a Sociální politika

• Kurz první pomoci

V rámci studia projdeš akreditovaným kurzem první pomoci, který můžeš využít nejen v profesním životě, ale i mimo něj – jeď třeba dělat zdravotníka na letní tábor!

• Široké možnosti uplatnění

Můžeš mít kariéru ve státním sektoru jako úředník nebo opatrovník, pracovat v různých neziskových organizacích nebo pracovat ve školství.

• odborný výcvik už od prváku

Čeká tě reálná praxe ve spřátelených organizacích. Navíc jsme spustili možnost praxe i v Německu.

• Finanční příspěvky v rámci vzdělávání

Můžeš dostat příspěvky na uniformy, obědy nebo jakékoliv školní pomůcky a stipendium za vysvědčení. Stačí nemít neomluvené hodiny a trochu se snažit – většina současných žáků je má.

Přihláška ke studiu (PDF)
Informace o přijímacím řízení
Vyučující odborných předmětů

KÓD OBORU
75-41-M/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Sociální činnost

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturita

DÉLKA STUDIA

Čtyřleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se konají z českého jazyka a matematiky. Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ

Jaké mají absolventi uplatnění?

Staň se státním úředníkem v pozici, která ti bude nejvíc vyhovovat – třeba na úřadu práce, jako opatrovník či pracovník v dětských domovech. Můžeš pracovat i jako pedagogický asistent nebo v sociálních službách a komunitních centrech, nebo též  pomáhat starým lidem, pracovat s nemocnými či zdravotně postiženými, stát se terénním pracovníkem nebo pracovat s dětmi ve speciálních školách. Můžeš si založit živnost a pečovat o malé děti do tří let věku. Anebo pokračuj ve studiu na vysoké škole – každoročně tam chodí většina absolventů.

profil absolventa

• Jako pracovník sociálních služeb budeš nepostradatelný ať už v terénu nebo v pobytových zařízeních
  • Budeš v přímém kontaktu s lidmi
  • Kariéra na tebe také čeká v oblasti managementu sociálních služeb
  • Získáš odbornou způsobilost pro živnost v oblasti péče o děti do tří let věku
  • Budeš moci poskytovat přímou péči a osobní asistenci různým klientům
  • Budeš odborník na skupinu, kterou si během studia vybereš - na děti, dospělé, nebo seniory

jak to u nás vypadá?

Jak obor vnímají naši studenti?

Martina Navrátilová - Třída 4. SO

Chodím dlouho do skauta a baví mne práce s dětmi, proto jsem si vybrala sociální obor. V sociálních službách pracuje i můj otec, proto volba byla jednodušší a celkem jasná.

Anna Kratochvílová - třída 3. SO

Vybrala jsem si obor sociální činnost, protože mě baví komunikace s lidmi, ráda lidem pomáhám a baví mě trávit čas s dětmi.

Michaela Hemerková - třída 4. SO

Moje mamča založila „Spolek radost dětem“, to mne inspirovalo, proto jsem hledala obor s podobnou náplní. To mi studium na šluknovské škole poskytuje.

Škola kde pochopíš svůj význam

Kvalitní učitelé, skvělé zázemí, unikátní obory, dobré uplatnění.