Bezpečnostně právní činnost


Nemůžeš se přijet osobně podívat a chceš se na něco zeptat?

Můžeš kontaktovat garanta oboru Milana Ritschela každou středu mezi 18. a 19. hodinou na tel. č. 724 222 959

Image

Proč studovat Bezpečnostně právní činnost?Nezáleží, jestli jsi kluk nebo holka. Jsi ale ochotný dát do studia opravdu maximum? Jsi sportovně založený? Dokážeš se motivovat a překonávat sám sebe? Zvládneš důvěřovat svým spolužákům a zároveň být zodpovědný natolik, aby ostatní mohli důvěřovat tobě? Pokud ano, tak je tento obor přímo pro tebe. A může ti nabídnout opravdu hodně.

Bezpečnostně právní studium ve Šluknově je v současnosti prestižním oborem. Nosíme uniformy, spolupracujeme s prestižními organizacemi – obecní i státní policií, ochrankou prezidenta i bezpečnostními agenturami. Praxe jsou formou speciálních kurzů – čeká tě například kurz přežití, lyžák, horolezecký kurz a mnoho dalších.

Během studia si projdeš kompletním kurzem sebeobrany, který kombinuje to nejlepší z různých bojových umění, osvojíš si i střelbu ze zbraní v střelecké přípravě. Čekají tě i odborné předměty, které vedou odborníci z praxe. Kriminalistika, Forenzní psychologie, Bezpečnostní příprava a Právo – to je jen výběr toho, co tě čeká. 


 • Nejlepší praxe široko daleko

  Kurz přežití, lyžařský a vodácký kurz, branný kurz včetně potápění, horolezecký kurz i zahraniční expedice, všechny proppojené s místními záchrannými složkami.

 • Spolupráce s významnými partnery

  Spolupracujeme se státní i obecní policií, nebo třeba s ochrankou prezidenta republiky. Ve 4. ročníku tě čeká praxe s organizací přímo v terénu – žádná dětská hřiště, ale reálná zkušenost.

 • Komplexní příprava pro praxi i pro život

  Nejen že se staneš odborníkem v předmětech jako je Kriminalistika či Forenzní psychologie, ale naučíš se i Sebeobranu, Právo a spoustu dalších dovedností, které se mohou hodin i mimo obor.

 • Opravdoví odborníci jako pedagogové

  Učit tě budou opravdoví odborníci z praxe, kteří dosáhli skvělých výsledků. Třeba bývalý šéf kriminální služby.

 • Skvělé zázemí

  Venkovní a krytá střelnice, včetně laserového trenažéru, odborné učebny kriminalistiky, praktické místa trestných činů a vlastně všechno, co potřebuješ k výuce, najdeš u nás ve škole.

Přihláška ke studiu (PDF)

Informace o přijímacím řízení

Vyučující odborných předmětů

KÓD OBORU
68-42-M/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Bezpečnostně právní činnost

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
Čtyřleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se konají z českého jazyka a matematiky. Detailní informace o přijímacích zkouškách zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ
28


Jaké mají absolventi uplatnění?

Můžeš nastoupit ke státní i městské policii, pracovat ve veřejné správě třeba v oblasti krizového řízení nebo na odboru vnitřních věcí, ale bez problémů se můžeš stát i hasičem nebo nastoupit do armády. A co pracovat v tajné službě, celní správě, soukromých bezpečnostních agenturách nebo třeba jako soukromý detektiv? Nebo pokračovat na vysokou školu? Jdi na práva, Policejní akademii nebo Univerzitu obrany. Máš zkrátka téměř neomezené možnosti ve státní i v soukromé sféře.

Image
 

profil absolventa

 • Policie či Armáda tě přivítá ráda ve svých řadách
 • Můžeš také pracovat v oblasti krizového řízení
 • U hasičů či soukromé bezpečnostní služby zazáříš
 • Můžeš pokračovat na VŠ právní, policejní či Univerzitu obrany
 • I hradní stráž či ochranka prezidenta jsou tvá možná budoucí zaměstnání
 

Jak to u nás vypadá?Učit tě budou opravdoví profesionálové

Naši učitele rozhodně nemají teorii jen vyčtenou z učenic. Přesvědč se sám!

Podívej se na fotky z našich akcí!


Image
 
Image

Od nás můžeš pokračovat na univerzitu!

Připravíme tě ideálně po všech stránkách například na Univerzitu obrany v Brně nebo na Policejní akademii v Praze.

Můžeš se od nás taky vydat na práva do Plzně, Brna, Olomouce i Prahy.

Do Ostravy tě připravíme na Fakultu bezpečnostního inženýrství.  

Pokud budeš chtít, můžeš s maturitou od nás pokračovat taky do Prahy na Cevro Institut nebo na Vysokou školu finanční a správní.

 

Jak obor vnímají naši studenti?


 
Image
Štěpánka Slaninová - třída 1. BP

Déle než tři roky se zajímám o ozbrojené složky, které mě moc lákají. Tato škola mě nejvíce zaujala originálním přístupem učitelů a výuky. Myslím si, že mě tato škola dokáže skvěle připravit na budoucí povolání. Při výuce využívám zkušenosti z jiu-jitsu a od dobrovolných hasičů.

 
Image
Pavel Tausche - třída 1. BP

Školu jsem si vybral proto, že jsem se vždycky chtěl stát policistou a nebo vojákem. Chtěl jsem na tuto školu i proto, protože mě zaujala svojí originalitou a také zde mohu uplatnit své sportovní dovednosti.

 
Image
Kristýna Jiroušová - třída 1. BP

Moc rada pomáhám lidem, takže tato škola pro mě byla správná volba. Od mala dělám bojový sport, který se mi hodí ke studiu oboru bezpečnostně právní činnost. Jsem si jistá, že mě tato škola skvěle připraví na vyšší odbornou školu.