Jsme školou, kde pochopíš svůj význam.

Učíme obory, které mají smysl. Můžeš studovat jeden z lesnických oborů a ochraňovat les pro budoucí generace, vytvářet a zlepšovat krajinu a starat se o zvířata.

Nebo pojď studovat sociální činnost či pečovatelské služby a pomáhej těm, kteří to potřebují a kteří se bez tvé pomoci v těžkých situacích neobejdou.

Bezpečnostně právní činnost ti zase dá skvělé základy pro ochranu a obranu – ať už se rozhodneš pracovat pro Policii, Armádu nebo pokračovat ve studiu na právech.

Jako absolvent gastronomických oborů zase uvidíš, jak tvá práce přináší radost všem okolo.  A tak nejen, že tyto všechny tyto obory mají skvělé uplatnění na trhu práce, ale pomohou ti najít i smysl tvé budoucí kariéry.

Prohlédni si nabídku oborů

VE ŠKOLNÍM ARBORETU JE
STROMŮ

CELKEM
0 m²
JE ROZLOHA ŠKOLNÍCH STŘELNIC

A NA FACEBOOKU NAJDEŠ
FOTOGRAFIÍ ZE ŽIVOTA ŠKOLY

6 důvodů, proč studovat zrovna u nás

Nejsme gymnázium

Ať si vybereš jakýkoliv obor, po škole budeš mít reálnou praxi a zkušenosti. Nemusíš se tak bát, že po škole nebudeš nic umět.

Kvalitní učitelé

Na škole tě budou učit opravdoví odborníci z praxe, třeba bývalý ředitel Kriminální služby. Teorií ti vždy propojí s poznatky z praxe.

Skvělé zázemí

Pro všechny obory máme potřebné učebny a vybavení. Tělocvičny, střelnice, cvičné kuchyně, spřátelené firmy, arboretum i školní polesí.

Odbornost během školy

Nemusíš se bát, že si potřebnou odbornost a další certifikáty a průkazy budeš muset dodělávat po škole. Vše, co potřebuješ k profesi, už budeš mít.

Unikátní obory

které jen tak někde nenajdeš. Lesnické, Sociální, Gastronomické obory a Bezpečnostně právní činnost. Vyber si přesně takový, který tě bude nejvíc bavit.

Dobré uplatnění

Každý z námi nabízených oborů má široké možnosti uplatnění a z maturitních oborů můžeš pokračovat na vysokou školu. O práci se bát nemusíš.

jak to vypadá u nás ve škole?

...a na video o naší škole!

Čekají tě 3 až 4 roky studia na střední škole, proč si nevybrat takovou, kde se stále něco děje?

Máme za to, že kvalitní škola tě nejen skvěle připraví pro praxi a dá ti potřebné teoretické znalosti, ale také ti nabídne spoustu dalších aktivit.

Ať už jde o exkurze, výlety, soutěže, sportovní kroužky a spoustu dalších činností a aktivit, snažíme se našim studentům (a tedy možná příští rok i tobě) zajistit co nejširší nabídku aktivit. A to jak ve škole, tak mimo ni.

Co o nás říkají studenti?

O lesnické škole ve Šluknově jsem se dozvěděla díky trubačskému táboru, na který jezdím už čtyři roky. Škola mě zaujala, protože mám blízko k lesu a myslivosti.

Eliška Nováková, Lesnictví

Od malička se mi líbí práce ozbrojených složek, takže jsem hledala nejjednodušší cestu k této profesionální kariéře. Při studiu uplatňuji i své atletické a gymnastické zkušenosti.

Dominika Stránská, Bezpečnostně právní činnost

Chci dělat práci s klienty v sociálních zařízeních. Baví mne s nimi komunikovat a baví mne hledat jejich potřeby a potom je pomáhat naplňovat. Proto jsem volila sociální obor ve Šluknově.

Viola Holubová, Sociální činnost

Na obor jsem se přihlásila, protože mne baví vaření a práce v gastronomii. Škola mi poskytla možnost účastnit se se svými spolužáky gastro soutěží, což byla obrovská zkušenost.

Kristýna Hemerková , Práce ve stravování

Vyber si obor podle tvého srdce!

Lesnické obory

To není jen myslivec či dřevorubec. Ekologové, úředníci a mechanizátoři jsou jen malou ukázkou toho, co absolventi těchto oborů dělají.

Jsem duší lesník

Sociální obory

Naučíš se nejen sociální politiku, ale také pedagogiku či psychologii. Uplatnění najdeš v různých organizacích – od neziskovek po státní úřady.

Mým posláním je pomáhat

Bezp. právní činnost

Chceš dát do studia maximum a žádná zeď pro tebe není překážkou? Studuj tento obor. Čekají tě nejen odborné předměty, ale i spousta fyzických aktivit.

Chci chránit a pomáhat

Gastronomické obory

Pojď se stát pekařem, pekařkou nebo získat praxi pro práci ve stravování! Máme vše, co k tomu potřebuješ – skvělé učitele i kvalitní zázemí.

Chci rozdávat radost

Potřebujete se na něco zeptat?

Kontakty na učitele i zaměstnance školy