Pečovatelské služby

Nemůžeš se přijet osobně podívat a chceš se na něco zeptat?

Můžeš kontaktovat zástupce ředitele pro učňovské obory Igora Hluchého každou středu mezi 18. a 19. hodinou na tel. č. 773 040 491.

Proč studovat pečovatelské služby?

Chceš pomáhat lidem a dělat jejich život lepší a šťastnější? Teoretické učení a cizí jazyky tě nikdy moc nebavily a chceš se zaměřit především na praxi? Spousta lidí potřebuje tvoji pomoc – studuj Pečovatelské služby a pomáhej!

Naučíme tě všechno, co budeš potřebovat pro tvou budoucí praxi. Denně budeš pracovat s klienty, pomáhat lidem a činit jejich život lepší a my ti dáme veškeré dovednosti pro to, aby jsi svou práci zvládal co nejlépe. Ale největším důvodem pro studium tohoto oboru je tohle – všichni naši žáci mají už ve 3. ročníku domluvenou práci. Bez výjimky.

• Jistota práce

Všichni naši studenti a studentky mají už ve třeťáku domluvenou práci a po škole jdou hned do zaměstnání. Pečovatelů je zkrátka nedostatek.

• Spolupracujeme s německými institucemi

Máme navázanou spolupráci s německým pečovatelským domem – můžeš tam jít na praxi, nebo tam možná i nastoupit do zaměstnání!

• Důraz na praktické dovednosti

Ze školy můžeš jít rovnou do praxe. Nepotřebuješ žádné další kurzy či vzdělání. Vše, co budeš potřebovat, už budeš umět.

• Exkurze, výlety a kurzy

Zúčastníš se spousty odborných exkurzí do různých institucí a organizací v Česku i v Německu. Získáš tak poznatky přímo z praxe!

Přihláška ke studiu (PDF)
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
75-41-E/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Pečovatelské služby

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se nekonají. Uchazeči budou přijati až do naplnění kapacity oboru. Více informací najdeš zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ

Jaké mají absolventi uplatnění?

Staneš se člověkem, který bude přímo pomáhat ostatním. Ať už v domovech klientů jako terénní pracovnice nebo v různých zařízeních, jako jsou domovy seniorů, azylové domy, farní charity či spousta dalších neziskových organizací.

Profil absolventa

• Budeš moci pomáhat přímo klientům při fungování jejich domácností
  • Uplatníš se v kuchyních při pomocných pracích a při úklidových službách
  • Využití najdeš také při opravách oblečení či bytových doplňků

jak to u nás vypadá?

Škola kde pochopíš svůj význam

Kvalitní učitelé, skvělé zázemí, unikátní obory, dobré uplatnění.