Pečené kuřecí stehno, bramborový knedlík a dušené červené zelí

Petr MarekGastro obory

Tentokrát uvaříme s našimi učni „klasiku“, která chutná snad každému.

Suroviny:
4 kuřecí stehna
grilovací koření
máslo
cibule
olej
sterilované červené zelí
cukr, sůl a ocet na dochucení
700g uvařených brambor ve slupce
200g hrubé mouky
špetka soli
1 vejce

Postup:
Omytá a očištěná stehna okořeníme, poklademe kousky másla a dáme péct do trouby. Na oleji zpěníme cibuli a přidáme sterilované zelí. Za občasného podlévání dusíme do měkka, podle potřeby dochutíme solí, cukrem a octem. Uvaříme brambory ve slupce (nejlépe 1 den předem). Po vychladnutí brambory oloupeme a nastrouháme na struhadle. Přidáme hrubou mouku, sůl a vejce. Vše prohněteme rukama a pořádně propracujeme. Když je těsto pořádně zpracované, uválíme z něj válečky – knedlíky. Nakonec si postavíme vodu, kterou osolíme a přivedeme k varu. Do této vařící vody ponoříme knedlíky a vaříme je 10 – 12 minut (podle velikosti). Po vyjmutí z vody hotové knedlíky propícháme špejlí, aby se nesrazily.
Můj soukromý tip: knedlíky se dají koupit 🙂