Lasagne našich učňů

Petr MarekGastro obory

Budeme potřebovat
  • Lasagne (koupené)
  • mleté maso
  • olej
  • kořenící směs na špagety
  • hladkou mouku
  • máslo
  • mléko
  • sůl, pepř
Postup

Mleté maso prudce osmahneme na trošce oleje, zasypeme kořenící směsí na špagety, přidáme protlak, krátce promícháme a dusíme. Přidáme trochu kečupu a zahustíme hladkou moukou rozmíchanou v trošce vody. Necháme 20 minut provařit.

Podle návodu na obalu připravíme lasagne.
Dále si připravíme bešamel: Z hladké mouky a másla uděláme světlou jíšku, zalijeme jí teplým mlékem a za stálého míchání necháme zhoustnout. Dochutíme solí a mletým pepřem.

Zapékací nádobu vymažeme a dno vyložíme připravenými lasagni. Na ně nalijeme omáčku s mletým masem a na ní část bešamelu. Opět poklademe těstoviny a vrstvy stále opakujeme pokud máme suroviny. Poslední vrstvu tvoří lasagne, které hustě posypeme sýrem.
Zapékáme v mírně vyhřáté troubě asi 20 – 30 minut.