Práce ve stravování

Proč studovat práce ve stravování?

Máš rád jídlo a jsi rád, když ostatním chutná? Už od malička jsi se točil v kuchyni, jsi zručný a baví tě pracovat rukama? Teoretické učení tě nikdy moc nebavilo a chceš se zaměřit hlavně na praxi? Pokud je tvá odpověď ano, tak je tento obor přímo pro tebe!

Společně se spolužáky se zúčastníš oborových soutěží po celé České republice a získáš nenahraditelné zkušenosti a nezapomenutelné zážitky. Za dva roky studia se perfektně připravíš pro práci, takže hned po škole můžeš pokračovat do praxe. Nebo, pokud tě studium bude bavit, můžeš si doplnit vzdělání v příbuzném oboru.

• Klademe velký důraz na praxi

Polovinu studia strávíš praxí, budeš se učit ve dvou cvičných kuchyních a ovládneš všechny dovednosti pro svou budoucí práci.

• Individuální přístup

Učíme v malých skupinách tak, aby se každému studentovi mohli učitelé věnovat přesně tolik, kolik potřebuje.

• Účast na soutěžích

Společně se spolužáky se zúčastníš oborových soutěží, kde získáš další zkušenosti, ale i super zážitky.

• Skvělé zázemí

Dvě cvičné kuchyně vybavené vším, co budeš ke studiu potřebovat i další odborné učebny. A skvělé školní zázemí, takže i ve volném čase budeš mít co dělat.

Přihláška ke studiu (PDF)
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
65-51-E/02

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Práce ve stravování

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Střední vzdělání s výučním listem

DÉLKA STUDIA
Dvouleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se nekonají. Uchazeči budou přijati až do naplnění kapacity oboru. Více informací najdeš zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ

Jaké budeš mít uplatnění?

Uplatníš se například jako pomocný kuchař ve veřejném stravování, při přípravě jídel ve školních stravovacích zařízeních i ve výrobě lahůdek. Můžeš ale pracovat i jako číšník nebo hotelový pokojský – všechny potřebné dovednosti už budeš umět!

Profil absolventa

• Uplatníš se například jako kuchař ve stravovacích službách (jídelnách atd.)
  • Budeš umět provádět jednoduchou obsluhu hostů a nebo pomáhat obsluze v bufetu
  • Využití najdeš i při přípravě pokrmů studené kuchyně

Názvy předmětů I. II. Celkem
VŠEOBECNÉ VZDĚLÁVÁNÍ
Český jazyk a literatura 1 1  2
Občanská nauka  2 2 4
Matematika  1 1 2
Tělesná výchova 2 2 4
Výpočetní technika   1 1 2
Zdravotní nauka 1 1 2
ODBORNÉ VZDĚLÁVÁNÍ
Technologie 3 2 5
Základy stolničení 2 2 4
Potraviny ve výživě 2 2 4
Ergonomie práce 2 2 4
Národní kuchyně        1 1
Odborný výcvik 15  15 30
Celková hodinová dotace  32  32 64

Jak to u nás vypadá?

Jak obor vnímají naši studenti?

Kristýna Hemerková - třída 2. PS

Na obor jsem se přihlásila, protože mne baví vaření a práce v gastronomii. Škola mi poskytla možnost účastnit se se svými spolužáky gastro soutěží, což byla obrovská zkušenost.