Zvítězili jsme v soutěži z Občanského práva

Petr MarekStalo se

Velký úspěch našich žáků v soutěži z občanského práva.
Dne 10.5. 2018 uspořádala Vyšší policejní škola a Střední policejní škola MV v Holešově elektronicky soutěž v právních vědomostech z oblasti občanského práva. Soutěže se účastnili školy z celé České republiky s oprávněním k výuce oboru Bezpečnostně právní činnost, celkem 201 soutěžících. Naši školu reprezentovalo 8 žáků ze 2. a 3. ročníku. Za 3. ročník David Stoja, Jan Holinec, Karolína Oppitzová a Viktorie Samková, za 2. ročník Jakub Antoš, Michal Návesník, Kristýna Vejrychová a Dominika Stránská.
Soutěž byla velmi náročná a žáci odcházeli od počítačů dost rozladěni, protože si ve spoustě otázek a praktických příkladů vůbec nebyli jistí zda odpovídali dobře. Překvapením pak byl samotný výsledek soutěže.  Naše škola obsadila první tři místa v jednotlivcích:

1. David Stoja (3. BP)
2. Jakub Antoš (2. BP)
3. Kristýna Vejrychová (2. BP)

a mezi školami je pořadí následující:

1. Střední lesnická škola a Střední odborná škola Šluknov, jejíž studenti mj. obsadili prvních pět míst v soutěži, dále pak
2. Trivis Jihlava
3. Trivis – Střední škola veřejnoprávní Ústí na Labem

Radost z úspěchu měli nejenom žáci, ale i jejich pan učitel Práva Mgr. Milan Ritschel, který to zhodnotil slovy “ štěstí přeje připraveným“.