Naši studenti na Parkmaratonu v Krásné Lípě

Petr MarekStalo se

Dne 26. 8. se naše škola poprvé zúčastnila prestižního závodu Cross Parkmaraton Krásná Lípa 2023 v Národním parku České Švýcarsko. Naši dva studenti Mikuláš Kmoch a Josef Schreinemachers z oboru bezpečnostně právní činnost si odvážně zvolili rovnou půlmaraton- cca 21 km. Běželo se náročným terénem parku a většina závodníků už měla zkušenosti z minulých ročníků, naši studenti šli tedy do neznáma. Přesto se neztratili a jejich výsledky to dokládají:

Mikuláš Kmoch – výsledný čas 1:44:56 – v kategorii muži do 39 let – 6 místo, mezi všemi půlmaratonci 14 místo (56)

Josef Schreinemachers – výsledný čas 2: 03:13 – v kategorii muži do 39 let – 13 místo, mezi všemi půlmaratonci 26 místo (56)

Naši skvělí studenti založili novou tradici účasti na tomto náročném a čím dál známějším závodě skutečných sportovců. Blahopřejeme Mikulášovi a Pepovi k dosaženým výsledkům a už se těšíme na příští ročník, kam doufám nasadíme početnější družstvo běžců.

Za realizační tým Mgr. Milan Ritschel