INTERVIEW S LADISLAVEM PEČENÝM

Petr MarekBezpečnostně právní činnost, Blog

Dnes, již v pátém interview, vám představujeme loňského absolventa našeho oboru, Ladislava Pečeného.

Ladislav je bratr Jana Pečeného, jehož profil jsme vám přinesli v nedávné době.

Ladislav Pečený

Stávající profil:
Kde v současné době pracujete, jak složité bylo místo získat a jaké máte další plány do budoucnosti?

V současné době jsem ve služebním poměru u Policie ČR, kdy absolvuji základní odbornou přípravu v Praze. Přijetí k policii bylo poměrně náročné, zejména psychotesty.
Do budoucnosti přemýšlím o vysoké škole a případném kariérním postupu.

1. Jak vzpomínáš na dobu strávenou ve škole?

Na střední školu vzpomínám často a rád. Jsou zde výborní učitelé, věnují se studentům i mimo svojí pracovní dobu. Zařizují zajímavé exkurze u všech složek Integrovaného záchranného systému ČR, kvalitní praxe a velice záživné týdenní kurzy, které nás bavili.

2. Připravila Tě škola dobře pro získání zaměstnání, případně pro další studium?

Ano, všem kantorům tímto děkuji za velice kvalitní výuku.
V současné době, po přijetí k PČR, procházím základní odbornou přípravou, kde uplatňuji znalosti z práva nebo kriminalistiky. Velice si cením i aktivit, které jsem mohl absolvovat, například kurzy, kde jsem si vyzkoušel potápění, horolezectví apod.

3. Co by jsi chtěl vzkázat svým následovníkům, kteří se teprve připravují na vstup do reálného života?

Studentům přeji hodně štěstí a úspěšné vykonání maturitní zkoušky. Držte se.

Redaktoři: Lucie Chalupová a Roman Marušák (oba 2. BP)