Zveme Vás na oslavy svátku sv. Huberta a Den otevřených dveří

Petr MarekAktuality

Jednou z významných akcí školy a města Šluknova je oslava svatého Huberta, patrona a ochránce všech myslivců a lovců.
Legenda o sv. Hubertovi, který žil v letech 656–727 n. l. v jihozápadní Francii v okolí města Bordeaux, vznikla v 8. století. Při lovu se mu měl zjevit jelen s křížem mezi parohy, což zapříčinilo obrat z jeho původně rozmařilého života k pobožnému. Učinil přísné pokání, zřekl se titulu vévody po otci, vstoupil do kláštera a věnoval se duchovnímu životu, až se stal biskupem v Lutychu. Pro svůj zbožný život byl po smrti prohlášen za světce a byl mu přiřčen patronát nad lovci.
O svátku sv. Huberta se pořádají Svatohubertské mše s Hubertskou jízdou, probíhají hony, naháňky, přijímá se do cechu lesnického, povyšují se adepti do cechu mysliveckého, probíhá pasování lovců.
Letos oslava této tradice připadá na 8. 11. Tímto vás zvu do Šluknova a doufám, že Vy i Vaše děti nám pomůžete důstojně oslavit tento svátek. Oslava začíná v 9 hodin před budovou školy. Poté projde průvod městem a bude následovat mše v kostele sv. Václava. V průběhu celého dopoledne také budou pro všechny zájemce otevřeny dveře školy. Přijďte se k nám podívat. V sobotu 30. 11. se od 20 hodin bude konat Hubertská zábava na Dymníku v Rumburku. Pokud byste měli zájem o lístky, spojte s ing. Hluchým a on Vám je bude rezervovat.
Lesu zdar!
Rudolf Sochor

Plakát ke stažení