Proč studovat obor Bezpečnostně právní činnost ve Šluknově?

Petr MarekAktuality

Nyní je tu opět období, kdy se žáci základních škol rozhodují, jaké povolání by chtěli v budoucnosti vykonávat a jaký studijní obor bude ten nejvhodnější. Digitální prostor je přehlcený informacemi a ne vždy jsou to informace, které jim to těžké rozhodování ulehčí.

Osobně se domnívám, že je důležité najít odpověď na tři důležité otázky:

Má to co vystuduji v současné době překotných změn ve společnosti perspektivu, že za nějakou krátkou dobu toto povolání nezanikne?

Připraví mě zvolená škola dobře na maturitní zkoušku?

Nebudu se při studiu zvoleného oboru nudit?

Jak bych jako garant oboru Bezpečnostně právní činnost potencionálnímu uchazeči o studium oboru na naší škole odpověděl:

Profese jako je policista, voják, hasič, celník, soukromý detektiv jsou ve společnosti velmi uznávané a i v daleké budoucnosti se dá úspěšně pochybovat, že budou nahrazeni robotem, nebo digitálním formulářem. Robotizace a digitalizace bude pouze prostředkem jak tuto náročnou práci usnadnit a člověka ochránit před nebezpečím.

Úspěšnost našich absolventů u maturitní zkoušky je velmi dobrá. Poslední maturitní ročník uspěl u maturitní zkoušky s úspěšností vyšší jak 90%.          

Studenti našeho oboru jsou aktivní. V průběhu studia absolvují řadu specializačních kurzů, účastní se sportovních a vědomostních soutěží ve spolupráci s jinými školami se stejným zaměřením, praxi absolvují u Policie ČR. Ve škole mají pro sport a studijní přípravu ideální zázemí.

Závěrem je třeba ještě pro správné pochopení toho, pro koho je náš obor určen uvést následující:

U nás ve škole bude spokojen ten, kdo chce v životě něco dokázat, ale také proto něco obětovat. Nebude spokojen ten, který hledá jenom pobavení a nezasloužený prospěch.

                                                                                                   Garant oboru BPČ:  Mgr. Milan Ritschel