NOVÉ LOGO NAŠÍ ŠKOLY

Petr MarekAktuality

Vše je v pohybu, minimálně tedy alespoň tušíme, že se zeměkoule otáčí. Pohyb může být fyzikálně různý, ale jedním z filozofických pohybů je i pokrok. No, a ten se nevyhýbá ani naší škole. Máme historicky krásný znak, a většina zaměstnanců i žáků je na něj hrdá, ale pro potřeby grafických prací, tisku, minimalizace….je trošku složitý, no a toto vše nám ten již zmiňovaný pokrok také přináší. Tudíž je logickým vyústěním, že i taková stará dáma jako je naše škola musí vytvořit své „logo“. Věřím, že tento vánoční dárek zajisté ocení nejen škola, ale i vy její žáci a zaměstnanci. Logo má svou vývojovou historii a každý ze symbolů má svůj význam a jelikož se o Vánocích dějí zázraky, tak my vám nyní vysvětlíme, co který symbol znamená.
Jelen – symbol lesnictví, vládce lesa.
Štít – symbol houževnatosti, odhodlání, síly, vše ochrání a udrží pospolu – prezentuje obor bezpečnostně právní.
Slunce – slunce bez mraků symbolizuje dobrou náladu a zdárnou budoucnost – obor sociální.
Střelka kompasu – ukazuje na sever – nejsevernější střední škola v republice.