Dnes je významný den

Petr MarekAktuality

Kromě toho, že máme volno, bylo by dobré vědět něco málo o tom proč. Kníže Václav je především jeden z prvních reprezentantů západní slovanské kultury, nejen v Čechách, ale v celé Evropě. Tento první český státník, v dnešním slova smyslu, se stal symbolem a ztělesněním ctností, dokázal zachovat suverenitu českého státu. A to je ten důvod proč jsme na něj hrdí. 

Když se Václavův svátek blíží, přichází různí „vykladači odkazů“ nabízet své interpretace toho, co pro nás dnes život knížete či legenda světce Václava mají znamenat.

Víte, mnozí se jen snaží zviditelnit a o jeho životě toho moc neví. Proto jestli budete mít čas, najděte si něco o jeho životě. Důležité je především to, že byl neskutečné vzdělaný, možná i díky své babičce Ludmile. A to je možná také důvod mého příspěvku. Václav není jen ten chlapík na koni v Praze na náměstí. Václav byl a bude tím, kdo měl vzdělání, vizi a národ, který miloval.  

Je to patron české státnosti, kterého nám může celá Evropa závidět.