Aktuální informace od ředitele školy

Petr MarekAktuality

Žáci, rodiče a kolegové. Od pondělí platí nová nařízení vlády.

Opatření platná od 12. října 2020

Jsou zrušeny veškeré profesionální i volnočasové aktivity sportovců, venku smí sportovat nejvýš 20 osob. V příštích dvou týdnech se nemohou hrát domácí soutěže, organizované i neorganizované. Výjimku mohu dostat jen mezistátní utkání a akce.

Zastaví se prakticky všechny kulturní akce, zavřít se musí například divadla, kina, ale také zoologické zahrady.

Od pondělí jsou na 14 dní zakázány návštěvy muzeí, galerií, výstav, hradů a zámků a podobných historických a kulturních objektů. Zavřené do neděle 25. října 2020 budou muset být také hvězdárny a planetária.

Vysoké školy v celé ČR přejdou na on-line výuku. Výjimka bude pro praktika pro zdravotníky. Stejně tak, s výjimkou pro praktickou výuku, přejdou na výuku on-line střední školy.

Na druhém stupni základních škol se od pondělí bude dva týdny učit prezenčně polovina dětí. Ostatní budou mít výuku na dálku. Po týdnu se žáci vystřídají. Střídání žáků se nebude vztahovat na žáky nižšího stupně víceletých gymnázií.

Nové opatření se naopak bude týkat i základních uměleckých škol, které přejdou na výuku na dálku v celé ČR. Na pondělí 26. a úterý 27. října 2020 vyhlásí ministerstvo školství volno, a prodlouží tak podzimní prázdniny v základních a středních školách na celý týden.

Provoz úřadů se na příští dva týdny omezí na dva dny v týdnu. Pro veřejnost budou otevřené vždy na pět hodin.

V obchodních centrech budou muset podniky, ve kterých se stravuje, vypnout wi-fi.

V rámci nových opatření budou mít také lidé nakažení koronavirem možnost izolovat se na deset dnů v zařízeních hotelového typu, aby se omezilo riziko další nákazy v rodině.

Účast na náboženských akcích bude od pondělí na dva týdny omezena maximálně na deset lidí.

To má za důsledek, že se spolu neuvidíme minimálně do konce října 2020. Je tedy žádoucí, aby distanční výuka probíhala podle rozvrhu hodin. Vím, že žákům se to nebude líbit, ale bude zaznamenána jejich účast. Praktická výuka u učňovských oborů zůstává zachována. To stejné u oborů lesnických a sociálních. Zdůrazňuji, že tuto formu ministerstvo školství neomezilo a je tedy povinná.

Další týden to je od 19.10. 2020: Praktická výuka probíhá již jen u učňovských oborů. Prozatím stále platí, že konzultace dálkového studia proběhnou podle harmonogramu jejich výuky.

Co dodat, jsme na jedné lodi, pokud chceme doplout do cíle musíme spolupracovat a vzájemně si pomáhat, jinak se budeme točit v kruhu a cílový přístav mineme. Tak tedy vzhůru na palubu a plnou parou dále ať společně přeplujeme další vládní nařízení.

PS. Pro žáky i rodiče, všichni ve škole jsme připraveni vám pomoci, jsme na přijmu, stačí se ozvat.

Mgr. et Bc. Rudolf Sochor, ředitel školy