1. červen – Mezinárodní den dětí

Petr MarekAktuality

Máme zde jeden z nejvýznamnějších svátků. 1. červen – Mezinárodní den dětí.

Poprvé byl oficiálně vyhlášen v roce 1954, kdy OSN podlehla tlaku veřejnosti. Jeho kořeny ale sahají na začátek století do Turecka. O tom nechci psát, spíš jen o tom, že každý byl a někdo dokonce i zůstal dítětem. Tudíž je to svátek nás všech, tak proč si nepopřát. Žáci posledních ročníků dostali darem maturitní a závěrečné písemky, což oslavu mírně okořenilo. Nic to však nemění na tom, že v očích svých rodičů jsou stále dětmi a tudíž jim krom přání k svátku budeme ještě držet palce, ať se ji písemky podaří. No a my ostatní, co se dětmi cítíme, nebo jsme, si můžeme užít toho, že na rozdíl od zakladatelů tohoto dne se dětem i nám daří mnohonásobně lépe.

Gratuluji všem dětem a zůstaňte ve své mysli dětmi alespoň dnes. R