Sociální činnost

Tohle by tě mohlo zajímat:
Ti, co se přihlásí tento školní rok, nebudou mít povinnou maturitní zkoušku z matematiky.

Proč studovat sociální činnost?

Baví tě pracovat s lidmi a víš, že spousta z nich má problémy, ze kterých se bez pomoci sociálních pracovníků nedostane? Jsi ta nebo ten, kdo chce ve svém životě pomáhat ostatním a přinášet jim radost? Chceš rozdávat okolí radost a štěstí? Pokud ano, studuj Sociální činnost!

Sociální činnosti jsou velmi široký obor. Můžeš se zaměřit například na pedagogiku, psychologii či sociální politiku. Během prvních dvou let studia si vybereš skupiny, s kterými budeš chtít pracovat v budoucnosti – a ať si vybereš práci s dětmi, dospělými nebo důchodci. A nezáleží, jestli se chceš po škole stát státním úředníkem, terenním pracovníkem nebo pokračovat na vysokou školu, na škole dostaneš kvalitní přípravu pro tvou budoucí kariéru.

• ovládneš dva jazyky a spoustu odborných předmětů

Po škole budeš plynně mluvit anglicky a něměcky a odneseš si spoustu znalostí z odborných předmětů, jako je Psychologie, Pedagogika a Sociální politika

• Kurz první pomoci

V rámci studia projdeš akreditovaným kurzem první pomoci, který můžeš využít nejen v profesním životě, ale i mimo něj – jeď třeba dělat zdravotníka na letní tábor!

• Široké možnosti uplatnění

Můžeš mít kariéru ve státním sektoru jako úředník nebo opatrovník, pracovat v různých neziskových organizacích nebo pracovat v pedagogice!

• odborný výcvik už od prváku

Čeká tě reálná praxe ve spřátelených organizacích. Navíc jsme spustili možnost praxe i v německém pečovatelském domě!

• Finanční příspěvky v rámci vzdělání

Můžeš dostat příspěvky na uniformy, obědy nebo jakékoliv školní pomůcky a stipendium za vysvědčení. Stačí nemít neomluvené hodiny a trochu se snažit – naprostá většina současných studentů je má.

Přihláška ke studiu (PDF)
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
75-41-M/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Sociální činnost

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturita

DÉLKA STUDIA

Čtyřleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se konají z českého jazyka a matematiky. Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ

Jaké budeš mít po škole uplatnění?

Staň se státním úředníkem v pozici, která ti bude nejvíc vyhovovat – třeba na úřadu práce, jako opatrovník či pracovník ve výchovných ústavech. Můžeš pracovat i jako pedagogická asistentka nebo v sociálních službách a komunitních centrech – můžeš pomáhat starým lidem, pracovat s drogově závislými, stát se terénním pracovníkem nebo pracovat s dětmi ve speciálních školách. Anebo pokračuj ve studiu na vysoké škole – každoročně tam chodí většina absolventek a absolventů.

profil absolventa

• Jako pracovník sociálních služeb budeš nepostradatelný ať už v terénu nebo v pobytových zařízeních
  • Budeš v přímém kontaktu s lidmi
  • Kariéra na tebe také čeká v oblasti managementu sociálních služeb
  • Získáš odbornou způsobilost pro živnost v oblasti péče o děti do tří let
  • Budeš moci poskytovat přímou péči a osobní asistenci klientům
  • Budeš odborník na skupinu, kterou si během studia vybereš – na děti, důchodce nebo dospělé

Jak to u nás vypadá?

Podívej se na video o oboru sociální činnost!

Jak obor vnímají naši studenti?

Martina Navrátilová - Třída 2. SO

Chodím dlouho do skauta a baví mne práce s dětmi, proto jsem si vybrala sociální obor. V sociálních službách pracuje i můj otec, proto volba byla jednodušší a celkem jasná.

Viola Holubová - třída 3. SO

Chci dělat práci s klienty v sociálních zařízeních. Baví mne s nimi komunikovat a baví mne hledat jejich potřeby a potom je pomáhat naplňovat. Proto jsem volila sociální obor ve Šluknově..

Michaela Hemerková - třída 2. SO

Moje mamča založila „Spolek radost dětem“, to mne inspirovalo, proto jsem hledala obor s podobnou náplní. To mi studium na šluknovské škole poskytuje.