Nemůžeš se přijet osobně podívat a chceš se na něco zeptat?

Můžeš kontaktovat garanta oboru Václava Vomáčku každou středu mezi 18. a 19. hodinou na tel. č. 724 354 413.

Lesnictví

Zajímá tě botanika, zoologie, myslivost a příroda. Máš rád les a chceš raději pracovat venku, uzavřená místnost tě neláká. Chceš chránit přírodu, vědět, jak se postarat o zvířata, nebo se stát myslivcem. Lesníkem nemůže být každý, ale pokud ses v předchozích řádcích našel a čteš až sem, pak je to obor přímo pro tebe!

S tímhle oborem si můžeš vybrat z mnoha povolání. Můžeš se stát profesionálním myslivcem, který se stará o vlastní zvěř, můžeš šéfovat celému týmu lidí při těžbě dřeva, nebo být revírníkem, jehož úkolem je udržet les v co nejlepším stavu. Ale možností máš daleko více – pracuj jako strážce nebo ekolog národních parků, státní úředník, staň se podnikatelem nebo pokračuj na vysokou školu!

• Lovecký lístek a zbrojní průkaz

A zúčastníš se i školní honitby v našem polesí.

• Můžeš si vycvičit vlastního psa

Máme skvělé učitele, kteří se výcviku věnují i několik desítek let a pomohou ti vycvičit vlastního loveckého psa.

• Skvělé zázemí

Máme venkovní a krytou střelnici, školní polesí i moderní lesní techniku – všechny znalosti si tak vyzkoušíš na vlastní kůži.

• Důraz na praktické dovednosti

Jak by asi vypadala lesnická škola, která by učila pouze teorii? To se u náš nedozvíš. Naučíš se hromadu teoretických vědomostí, ale vždy když to půjde, propojíme ti je s praxí.

• Průkazy a oprávnění už při škole

Se slevou si můžeš udělat řidičák na auto a traktor. Kromě loveckého lístku a zbrojního průkazu můžeš získat například i oprávnění pro práci s motorovou pilou.

Přihláška ke studiu (PDF)
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
41-46-M/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Lesnictví

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s maturitou

ZAKONČENÍ STUDIA
Maturitní zkouška

DÉLKA STUDIA
Čtyřleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se konají z českého jazyka a matematiky. Kompletní informace o přijímacích zkouškách zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ

Jaké mají absolventi uplatnění?

S tímhle oborem si můžeš vybrat z mnoha povolání. Můžeš se stát například profesionálním myslivcem, který se stará o vlastní zvěř, můžeš šéfovat celému týmu lidí při těžbě dřeva, nebo být revírníkem, jehož úkolem je udržet les v co nejlepším stavu. Ale možností máš daleko více – pracuj jako strážce nebo ekolog národních parků, státní úředník, staň se podnikatelem nebo pokračuj na vysokou školu!

Studentka lesnictví

Profil absolventa

• Zvládneš se starat o hospodářské využívání lesa
  • Uplatníš se ve státní správě, jako podnikatel či ve službách pro lesní hospodářství
  • Zvládneš i myslivost - získáš nejvyšší myslivecké vzdělání
  • Prodej dříví a dřevařskou prvovýrobu budeš mít v malíčku
  • Můžeš se stát lesním technikem i prodejcem lesní techniky
  • Uplatníš se i jako ochránce přírody v agenturách, CHKO a nárdoních parcích

jak to u nás vypadá?

Podívej se na video o oboru lesnictví!

Jak obor vnímají naši studenti?

Eliška Nováková - třída 1. L

O lesnické škole ve Šluknově jsem se dozvěděla díky trubačskému táboru, na který jezdím už čtyři roky. Škola mě zaujala, protože mám blízko k lesu a myslivosti.

Dominik Hájek - třída 1. L

Před dvěma lety jsem hledal lesnickou školu a našel jsem Šluknov. Už když jsem školu navštívil poprvé, tak jsem věděl, že zde chci studovat. Malé odlehlé městečko, dobrý učitelský sbor a krásná krajina naprosto vyhovovaly mým představám.

Barbora Lockerová - třída 1. L

Pro tuto školu jsem se rozhodla, protože mám ráda přírodu, zvířata a také proto abych se naučila něco nového. Po maturitě bych chtěla pokračovat ve studiu kynologie na vysoké škole.

Škola kde pochopíš svůj význam

Kvalitní učitelé, skvělé zázemí, unikátní obory, dobré uplatnění.