Lesnické práce

Nemůžeš se přijet osobně podívat a chceš se na něco zeptat?

Můžeš kontaktovat zástupce ředitele pro učňovské obory Igora Hluchého každou středu mezi 18. a 19. hodinou na tel. č. 773 040 491.

Lesnické práce ze Šluknova

Proč studovat Lesnické práce?

Teorie tě nikdy moc nebavila a chceš se zaměřit hlavně na praxi. Práce rukama tě baví a chceš pracovat raději venku, než někde v uzavřené hale. Pokud chceš na vlastní oči vidět výsledky své práce, pomáhat přírodě a být tím, kdo vytváří nový a lepší les, pak jsi našel obor přímo pro tebe!

Zkrátka jde o ideální obor pro všechny, kteří se nebojí pracovat a jsou manuálně zruční. V lese navíc dlouhodobě chybí kvalifikovaní dělníci, takže budeš mít dobré uplatnění po škole.

• Osvědčení a oprávnění

Během studia získáš zdarma osvědčení na práci s motorovou pilou a práci s křovinořezy. Navíc můžeš získat řidičák na auto i traktor se slevou.

• Učíme v malých skupinách

Díky tomu se ti budou učitelé věnovat tolik, kolik potřebuješ k tomu, aby sis osvojil veškeré znalosti a dovednosti.

• Důraz na praxi, ne teorii

Nečekají tě cizí jazyky a naprostou většinu studiu se zaměříš na praktické dovednosti, aby jsi po škole zvládl jakoukoliv práci v oboru.

• Možnost přestupu na lesního mechanizátora

Pokud tě studium bude bavit a půjde ti, můžeš přestoupit do druháku na obor Lesní Mechanizátor.

Přihláška ke studiu (PDF)
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
41-56-E/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Lesnické práce

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA
Dvouleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se nekonají. Uchazeči budou přijati až do naplnění kapacity oboru. Více informací najdeš zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ

Jaké mají absolventi uplatnění?

Staneš se tím, kdo bude sázet malé stromky, aby z nich byl za pár let pořádný les. Budeš se ale starat i o to, aby byl les zdravý a čistý. Můžeš se stát i zahradníkem a pečovat o keře a květiny, nebo pracovat na pile. Ať si vybereš cokoliv, ty i všichni kolem tebe uvidí výsledky tvé práce.

profil absolventa

• Uplatníš se při zakládání a pěstování lesů
  • Získáš řidičské oprávnění skupiny T
  • Využití najdeš i v péči o obecní zeleň
  • Můžeš také trvale pečovat o zeleň podél dopravních komunikací

jak to u nás vypadá?

Jak obor vnímají naši studenti?

Jaroslav Mrštík - třída 2. LP

Od mala mne hodně baví příroda. Na škole jsem se stal aktivním trubačem a díky tomu jsem se dostal na mnohá místa republiky i do zahraničí a poznal skvělé lidi.

Škola kde pochopíš svůj význam

Kvalitní učitelé, skvělé zázemí, unikátní obory, dobré uplatnění.