Žákyně oboru sociální činnost navštívily Dětský domov v Lipové

Petra KolompárováStalo se

Dne 12. 4. 2018 žákyně druhého a třetího ročníku oboru sociální činnost navštívily Dětský domov v Lipové. V průběhu exkurze se dívkám velmi ochotně věnovala zástupkyně ředitele pro výchovnou oblast p. Müllerová, která dívky seznámila zejména s celkovým chodem domova a právní problematikou umísťování dětí do ústavní péče. Druhá část exkurze byla věnována prohlídce areálu, kdy měly dívky možnost poznat krásné prostředí, ve kterém tamější děti vyrůstají.  Seznámily se s ubytováním sedmi výchovných rodinných skupin. Pět skupin bydlí v hlavní budově a dvě skupiny jsou umístěny v rodinných domcích. Navštívily také zázemí zdravotní sestry a sociální pracovnice, jídelnu a prádelnu. Po té následovala prohlídka venkovního areálu, kde bylo k vidění nově vybudované hřiště, bazén, kolotoč a altánky určené ke společnému posezení. Velice děkujeme za umožnění této návštěvy a budeme se do budoucna těšit na další spolupráci.
Fotogalerie zde: https://www.zonerama.com/fotobankasls/Album/4258328