Školní naháňka

Petr MarekStalo se

Ve středu 2.11. se uskutečnila školní naháňka formou předmětového cvičení z myslivosti. Žáci měli za úkol seznámit se přípravou a průběhem naháňky, aby nabyté zkušenosti mohli uplatnit při organizaci společných loveckých akcí v budoucím povolání. Proto se naháňky zúčastnily třídy s výukou myslivosti 1.L, 2.L, 3.LM, a střelci ze všech tříd s platnou kvalifikací. S pomocí vedení naháňky pomáhali personálu školy žáci 4. L. Naháňka proběhla ze příjemného počasí v nádherné podzimní přírodě školní honitby Knížecí. Sv. Hubert nám byl nakloněný, zvěř v lečích byla, uloven byl kolouch a tak žáci mohli vidět předání pocty zvěři, vývrh, později ošetření a rušení zvěře. Příjemnou atmosféru doprovázel již tradičně velmi dobrý výkon šluknovských trubačů. Děkujeme všem účastníkům za příjemný myslivecký zážitek.
Lovu Zdar !
Ing. Václav Vomáčka