Nečekané setkání na Tenerife

Petr MarekStalo se

Nečekané setkání.
Na úpatí nejvyšší hory Španělska (Pico del Teide 3.718 mnm na ostrově Tenerife) došlo dne 19.7. 2019 k nečekanému setkání absolventa naší školy Patrika Greschnera (obor Ekologie 2006-2010) s jedním ze svých učitelů Ing. Robertem Petrouškem. Po vzájemném hecování přistoupili oba na náročnou výzvu, a to vystoupit na tuto magickou horu.

Po 6 hodinovém výstupu to oba dokázali. Vystoupili do výšky 3.555 mnm, což je úctyhodný výkon. Vyčerpání, alespoň té starší poloviny výpravy, je z fota znát. Na úplný vrchol 3.718 mnm bylo třeba zvláštního povolení, které bylo vyprodáno do 5.10.2019. Zbývalo pouhých 163 m. Tak snad příště. I tak se jednalo o ukázkový kamarádský příklad spolupráce absolventa školy se svým bývalým učitelem. Potvrzuje se, že když táhnou dva za jeden provaz, dílo se musí podařit. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.