Zamyšlení ředitele školy

Petr MarekBlog

Vážení kolegové, žáci, rodiče, jak současní, tak bývalí,
připomínáme si stoleté výročí naší krásné republiky. Článků, polemik a vlastenectví je dnes všude mnoho. Nekladu si za cíl hodnotit toto výročí, spíše připomenout, že tři sta let trvalo, než se vláda naší vlasti vrátila do rukou českých. Oslavujeme velkolepě, ale je nutno si uvědomit, že nebýt Palackého, Kollára a jim podobných, nikdy by nebyla živena touha po samostatnosti Čechů a Slováků. A nebýt těch bezejmenných lidí, kteří této myšlence věřili oněch tři sta let, nikdy by republika nevznikla. A ani nevěřte, že vznikla ze dne na den, či z hodiny na hodinu. Jako příklad lze uvést, že třeba v Písku ji vyhlásili o dva týdny dříve a zde ve výběžku o mnoho měsíců později.
To ale není  důvod, proč jsem dnes začal psát. Příčina byla jednoduchá. Pokud budete mít cíl, myšlenku, vůli a nezůstanete sami, dosáhnete i toho zdánlivě nedosažitelného. A věřím, že nebudete muset čekat tolik let. Váš život a budoucnost máte jen ve svých rukou- spíše v hlavě.
A sám za sebe i kolegy učitele mohu slíbit, že vám rádi pomůžeme.
RS