Představujeme….aneb na slovíčko s Alenou Strolenou

Petr MarekBlog

1) Jak dlouho pracuješ na naší škole?
Na tuto školu jsem nastoupila letos v září.

2) Jaké předměty vyučuješ?
Anglický jazyk, současně mám v aprobaci učitelství tělesné výchovy se zaměřením na výchovu ke zdraví.

3) Proč sis zvolila právě povolání učitele?
Přesto, že práce učitele není obecně společností moc doceněná, za mě je to rozhodně jedna z nejsmysluplnějších profesí. Můžeme totiž svou prací nemálo ovlivnit životy mladých lidí – inspirovat, vyvolat zájem o daný předmět a být jejími studijními souputníky v životní etapě, která může významně ovlivnit jejich budoucnost. V mém konkrétním případě vidím velký smysl v tom vštěpovat nutnost potřeby znalosti cizích jazyků a stejně tak důležitost pohybu v každodenním životě.

4) Jak se změnil tvůj pohled na učitelství za dobu tvé práce?
Že jsou dny lepší a jsou dny horší.

5) Co tě na práci učitele nejvíce baví?
Mám radost z každé povedené hodiny, která baví (nejen mě). A prázdniny, ty mě moc baví.

6) Vybaví se ti nějaký TOP moment, který jsi jako učitelka prožila?
Asi před měsícem jsem v hodině vysvětlovala jedné dvojici cvičení, když mi jedna z žaček odpověděla: „Paní učitelko, máte krásný oči“. To jsem velmi nečekala.

7) Čím se bavíš ve svém volnu?
Když mi mé pracovní a studijní a mateřské povinnosti dovolí, lítám nejraději venku. Miluju přírodu, ráda fotím, běhám, plavu a v zimě chodím na běžky. Tíhnu ke zdravé kuchyni, baví mě péct a vařit – s mírou však.

8) Jaký sen v osobním životě by sis ráda splnila?
Základ je spokojená a zdravá rodina, hlavně pak naše dvě děti. Jen co trochu povyrostou, ráda bych si společně s nimi plnila své cestovatelské cíle. Zatím jsme se realizovali v rámci výběžku, postupně expandujeme dál v rámci naší krásné země a až přijde čas, zkusíme to za hranice.

9) POD OSTROU PALBOU:
Oblíbená barva? Červánková.
Oblíbený sport? Atletika, turistika, plavání, v zimě běžky.
Oblíbená osobnost? Nemám.
Oblíbené jídlo? Smažený květák s bramborem. To je král!
Oblíbený nápoj? Voda.
Oblíbené číslo? Šest.
Oblíbené místo? Mám jich tu na severu několik: Střední vrch v Prysku, Zlatý a Stříbrný vrch v Lísce, tajuplný Jáchym v Lobendavě…je tu opravdu krásně.
Oblíbená kniha? Posledních 7 let nečtu nic jiného než dětskou literaturu, momentálně doplněnou o skripta. Nic moc.
Oblíbená hudba? Absolutně nevyhraněná.
Oblíbený film? Forrest Gump, Pravidla moštárny, televizní série Krajinou Domova…
Oblíbená část dne? Buď jsou to brzká rána, zejména ta teplá letní, kdy se mi podaří vyběhnout do lesa za dům, nebo naopak večery – ty mají úplně jinou energii a taky jinak voní.
Nejideálnější dovolená? Kombinace hor a moře a jídla v ceně.

Doprovodná otázka pro nadcházejícího kolegu/kolegyni:
Kdyby ses nyní mohl ocitnout na jakémkoliv místě, kde by to bylo a co bys tam dělal?