PŘEDSTAVUJEME …. aneb dnes na slovíčko se ŠÁRKOU MAZUROVOU

Petr MarekBlog

1) Jak dlouho pracuješ na naší škole?
Tento rok už 8 let.
2) Jaké předměty vyučuješ?
Německý jazyk a občanskou nauku
3) Proč sis zvolila právě povolání učitele?
Toto povolání jsem si sama prvoplánově nezvolila. Tak nějak mě k tomu přivedla určitá souhra událostí a možná trochu i osud. Pocházím vlastně ze zdravotnicko – pedagogické rodiny. Dokonce můj pradědeček byl Zemským školním inspektorem. Takže má první pracovní etapa byla ve zdravotnictví a ta druhá byla jasná.
4) Jak se změnil tvůj pohled na učitelství za dobu tvé práce?
Na učitelství vlastně nijak, jen je čím dál tím více papírování. Děti jsou vlastně stejné, jen jsou velmi ovlivněny internetovým prostředím, které často vede jen k pasivnímu přijímání informací, což je velká škoda.
5) Co tě na práci učitele nejvíce baví?
Nejvíce mě baví samotná práce s žáky. Je jedno, zda se jedná přímo o výuku nebo o nějakou společnou akci mimo školu. Tato práce je velmi pestrá a variabilní. Člověk nikdy neví, do jaké situace se díky žákům dostane. Takže improvizace je často na místě. A samozřejmě zasloužené prázdniny, ty vždy potěší.
6) Vybaví se ti nějaký TOP moment, který jsi jako učitelka prožila?
Těch momentů bylo hodně. Když jsem například začala učit, tak se mi občas stávalo, že jsem ve třídě pronesla něco, co vyznělo často dvojsmyslně. Jako například: „vyndej ho a dej ho na stůl“ (samozřejmě jsem myslela mobilní telefon). To pak byla hned rozbouraná celá hodina. Ale největší odměnou a TOP momentem je úspěšná maturita každého z mých žáků. To je úžasný okamžik.
7) Čím se bavíš, ve svém volnu?
Nejraději trávím čas samozřejmě se svou rodinou. Zbožňuji svého anglického kokršpaněla, procházky a společné výlety, naši chatu a jak jinak němčinu. Z lásky k mé dceři také chodím ke koním a z lásky k mému muži zase občas jezdím na motorce.
8) Jaký sen v osobním životě by sis ráda splnila?
Aby jednou vypadala má chaloupka podle mých představ. Jinak si přeji hlavně šťastnou a zdravou rodinu, která bude žít v míru a svobodě.
9) POD OSTROU PALBOU:

 • Oblíbená barva?
  modrá
 • Oblíbený sport?
  volejbal a aerobik
 • Oblíbená osobnost?
  Obdivuji všechny silné ženy, které vynikaly svou osobností jako např. princezna Diana, Madeleine Albright či Margaret Thatcherová nebo i ty s nevýslovnou odvahou jako byla Milada Horáková.
 • Oblíbené jídlo?
  bramboráky
 • Oblíbený nápoj?
  Voda s mátou a citronem a samozřejmě káva
 • Oblíbené číslo?
  19
 • Oblíbené místo?
  Na chatičce ve Všemilech nebo kdekoli u moře
 • Oblíbená kniha?
  Robinson Crusoe, Egypťan Sinuhet
 • Oblíbená hudba?
  Vše kromě dechovky
 • Oblíbený film?
  Pelíšky
 • Oblíbená část dne?
  Slunečné ráno
 • Nejideálnější dovolená?
  S rodinou
  Děkujeme za rozhovor. dh