Představujeme…. aneb dnes na slovíčko s Romanem Štěpanovským

Petr MarekBlog

Na začátek otázka od Aleny, s kterou jsme dělali poslední rozhovor: Kdyby ses nyní mohl ocitnout na jakémkoliv místě, kde by to bylo a co bys tam dělal?
– V Brně na vysoké škole a užíval bych si spolužáků, bezva party, kterou jsem již od té doby nikdy neviděl.

A teď k mým otázkám:

1) Jak dlouho pracuješ na naší škole?
– od 1. srpna 2021

2) Jaké předměty vyučuješ?
– Geografii, Techniku administrativy, Profesní psychologii a Kriminalistiku.

3) Proč sis zvolil právě povolání učitele?
– Na oslavě narozenin mého kolegy z Policie ČR jsem dostal nabídku od ředitele Speciální
  základní školy ve Vdf, kterou jsem přijal. Byla to výzva a nikdy jsem nelitoval.

4) Jak se změnil tvůj pohled na učitelství za dobu tvé práce?
– Je to krásná práce, ale se spoustou administrativy.

5) Co tě na práci učitele nejvíce baví?
– Určitě přímý kontakt se studenty. Každý den je jiný. Nikdy předem nevím jak dopadne.

6) Vybaví se ti nějaký TOP moment, který jsi jako učitel prožil?
– Většinu zážitků mám zatím ze ZŠ. Tak třeba: převzal jsem, kromě jiného, i výuku tělocviku na celém druhém stupni. Ze začátku byla častým jevem drobná zranění žáků při každé hodině, jejich nízká fyzička, prohraný každý turnaj a závody, kterých jsme se zúčastnili. Za dva roky dřiny při tělocviku přišla sklizeň ovoce. Začali jsme obsazovat  stupně vítězů na turnajích ve florbalu, sálové kopané, fotbalu, branném závodu i sportovních hrách v rámci okresu. TOP výsledek byl ale při celostátním kole sportovních her (běh, sprint, skok do dálky, hod granátem) družstev Speciálních škol z celé ČR v Karlových Varech, kde jsme obsadili 2.místo. Ta radost a šok žáků se nedá popsat. Dodnes se hlásí, jak jen mě někde zmerčí. Zde na této škole si na TOP zážitek ještě musím počkat. Určitě přijde!

7) Čím se bavíš, ve svém volnu?
– Pomáhám s pracemi na rodinné ovčí farmě a ve volných chvílích udržuju kontakt s přáteli.
  Jezdíme společně na vodu, hory a další aktivity. Prostě žiju tak, jako by byl každý den tím dnem
  posledním.

8) Jaký sen v osobním životě by sis rád splnil?
– Rád bych předal rodinnou farmu dětem. Dcera zde uvažuje, po ukončení studia, o zřízení a
  vybudování  hipoterapie a syn o využití pozemků a celého prostředí k vybudování minikempu a
  chovu včel. Na všem se již postupně pracuje. No a já bych konečně podnikl okružní plavbu
  zaoceánskou lodí.

9) POD OSTROU PALBOU:

Oblíbená barva?
– bílá

Oblíbený sport?
– plavání, střelba

Oblíbená osobnost?
– můj bývalý ředitel policie v Děčíně František Pelant

Oblíbené jídlo?
– kachna na jakýkoliv způsob

Oblíbený nápoj?
– karibské rumy, vlastní slivovice, víno

Oblíbené číslo?
– 33

Oblíbené místo?
– jižní Morava, Chorvatsko kdekoliv

Oblíbená kniha?
– Hodina mrtvých očí od Harryho Thurka

Oblíbená hudba?
– skupina Scooter, Nightwish a metal

Oblíbený film?
– Loď duchů, všechny válečné filmy

Oblíbená část dne?
– večerní klid a pohoda

Nejideálnější dovolená?
– ve dvou na klidném místě u moře

Má otázka pro někoho:  Zbývá ti poslední rok života, co s ním uděláš?