Představujeme…aneb dnes na slovíčko s Markétou Fořtovou

Petr MarekBlog

Na začátek rozhovoru odpověz na otázku, kterou ti položil Franta Steinbach:

„Jestlipak tvoje první láska vznikla taky na střední škole, jako to bylo u mě?“

Ano Františku, v době studií na střední škole jsem zamilovaná byla.

A nyní k tvé osobě:

1) Jak dlouho pracuješ na naší škole?
Krásných šest let.

2) Jaké předměty vyučuješ?
Pro mne ty nejoblíbenější – pedagogiku a psychologii.

3) Proč sis zvolila právě povolání učitele?
Ti, co mě znají od malička, tvrdí, že jsem byla “jasná učitelka” odjakživa. 😊 K této práci mě přivedla spíše náhoda… Na vysoké jsem se hlásila na obory – Sociální pedagogika, Učitelství pedagogiky – nakonec vyhrálo učitelství. Pak přišla pracovní nabídka a bylo rozhodnuto.

4) Jak se změnil tvůj pohled na učitelství za dobu tvé práce?
Výrazně. Nejvíce však za poslední dva roky během on-line výuky. Nikdy předtím mě totiž nenapadlo, že se dočkáme zákazu vstupu žáků do budovy školy… Jediné plusy on-line výuky spatřuji v tom, že se:

• učitelé zdokonalili v práci s počítačem,
  • rodiče ocenili práci učitelů
  • a žáci si uvědomili, že jim škola, spolužáci, učitelé, kuchařky, prostě všichni vlastně dost chybí.

5) Co tě na práci učitele nejvíce baví?
Pozitivní zpětná vazba, kterou dostávám od svých žáků a absolventů. A samozřejmě k nezaplacení je být svědkem toho, jak se z patnáctiletých stávají úžasní dospělí lidé.

6) Vybaví se ti nějaký TOP moment, který jsi jako učitelka prožila?
Těch je tolik… Nejkrásnější chvíle jsem prožila se svojí třídou. Ať už si na mě vymyslela školní výlet do hororové únikové hry, překvapila mě s úžasnou oslavou narozenin nebo vzala na dost netypický výlet do Arboreta. 😊

7) Čím se bavíš, ve svém volnu?
Nejvíce času trávím se svojí rodinou a přáteli. Velmi ráda cestuji, zbožňuji ZOO, lázně, hrady, zámky, divadla a kina. A doma máme čtyři domácí mazlíčky – pejska Miju a tři kočky, takže je stále veselo.

8) Jaký sen v osobním životě by sis ráda splnila?
Přála bych si navštívit Paříž… Louvre… A mé “věčné” studium bych chtěla zakončit kurzem znakového jazyka.

9) POD OSTROU PALBOU:
Oblíbená barva? Modrá

Oblíbený sport? Spinning

Oblíbená osobnost? Karel Gott

Oblíbené jídlo? Škrábaný tatarák z irského stařeného hovězího masa

Oblíbený nápoj? Víno

Oblíbené číslo? 3

Oblíbené místo? Luhačovice

Oblíbená kniha? Čachtická paní

Oblíbená hudba? Kromě dechovky skoro jakákoliv

Oblíbený film? Těch je nespočet… Legenda o vášni, Hačiko – příběh psa, Skála, Teorie tygra, Vratné láhve, Pelíšky…

Oblíbená část dne? Podvečer

Nejideálnější dovolená? Relax u moře a pak aktivní dovolená na horách

Na začátku rozhovoru jsi odpovídala na otázku, kterou ti položil František. Jakou otázku položíš tomu, s kým budeme dělat rozhovor příště?
“Prozraď nám, které tři věci by sis vzal s sebou na pustý ostrov?”

Děkujeme za rozhovor