Představujeme …. aneb dnes na slovíčko s FILIPEM HOLIČEM

Petr MarekBlog

1) Jak dlouho pracuješ na naší škole?
Teprve necelých šest let

2) Jaké předměty vyučuješ?
Ty nejzajímavější samozřejmě. Jsou to botanika, biologie, ekologie a trocha chemie

3) Proč sis zvolil právě povolání učitele?
Dělal jsem v herbářích Národního muzea, dělal jsem botanické průzkumy různě po celé republice a tenkrát jsem měl možnost to tady u nás zkusit. Začalo mě to bavit a tak jsem tu zůstal. A zatím jsem nic zajímavějšího nedělal.

4) Jak se změnil tvůj pohled na učitelství za dobu tvé práce?
No asi každý, kdo začíná v učitelství má vidinu dlouhé dovolené, ale ona je fakt zasloužená a dneska to asi všichni potvrdí.

5) Co tě na práci učitele nejvíce baví?
To že můžu povídat o tom, co mě baví a to, že tomu opravdu někdy někdo i naslouchá.

6) Vybaví se ti nějaký TOP moment, který jsi jako učitel prožil?
Těžká otázka. Ale vyberu nějaký vtipný moment. Třeba když jsme byli s lesákama na exkurzi na rašeliništi a podařilo se nám objevit docela vzácnou a krásnou rostlinku bublinatku menší. Odebral jsem vzorek, abychom si ho mohli pořádně ve škole prohlédnout a zařadit do herbáře. Jenže ten bambula Míša Žuža, všechny kytky, co nasbíral během exkurze, vyhodil i s mým vzorkem, protože mu uschly. No, dokonce roku musel vynášet tříděný odpad z mé kanceláře.

7) Čím se bavíš, ve svém volnu?
Fotografií, hlavně tou krajinářskou. Je to krásný koníček a psychohygiena. Můžeš se mrknout třeba na Facebook. Do vyhledávače zadej „Filip Holič – fotografie“ a podívej se.

8) Jaký sen v osobním životě by sis rád splnil?
Snů mám hodně a všechny si chci splnit. Ale co jsem tak četl medailonky kolegů, tak na ten Zéland pojedeme mikrobusem.

9) POD OSTROU PALBOU:

• Oblíbená barva?
    Kombinace modré a červené
  • Oblíbený sport?
    Hraji kopanou a rád se koukám na rugby
  • Oblíbená osobnost?
    Keanu Reeves
  • Oblíbené jídlo?
    Špagety s boloňským ragů
  • Oblíbený nápoj?
    Černorybízová kofola
  • Oblíbené číslo?
  • Oblíbené místo?
    Doma a z přírody to je České a Saské Švýcarsko se svými výhledy do krajiny při východu nebo západu slunce
  • Oblíbená kniha?
    Trilogie Pán prstenů
  • Oblíbená hudba?
    Taková, co jí hraje kapela Blink-182 nebo když chci něco
    v klidu, pustím si Islandskou kapelu Of monster and Men.
    Parádní.
  • Oblíbený film?
    Pán prstenů prodloužené verze, Matrix a taky Tajný život
    Waltera Mittiho
  • Oblíbená část dne?
    Jak kdy. Ale budou to jarní a podzimní mlžná rána.
  • Nejideálnější dovolená?
    V klidu, doma nebo kdekoliv na světě s rodinou. To je fajn.

Děkuji za rozhovor. dh