NAŠI ABSOLVENTI NA ZAJÍMAVÝCH MÍSTECH: JANA MICHALÍČKOVÁ – Branch manager ve zbrojní firmě

Petr MarekBlog

(rozhovor vedl a zpracoval David Hlinka)

David: Jani, ty jsi absolventkou naší školy v oboru, který jsme dlouho nevyučovali. Můžeš prozradit, o jaký obor šlo a kdy jsi maturovala?
Jana: Byl to obor Přírodovědné lyceum. Maturovala jsem v roce 2010.

David: Proč jsi zvolila právě tento obor?
Jana: Původně jsem chtěla na obor Ochrana přírody a životního prostředí. Ten se bohužel daný rok neotevřel, a proto jsem zvolila ten, který tomu byl nejblíže. Popravdě, v patnácti letech jsem nevěděla, kam chci jít a co chci dělat. Takže cestu, kterou půjdu, mi vybral můj táta. Tatínek se poslouchat musí! 🙂

David: Ale nelituješ …
Jana: Určitě ne. Myslím, že mě táta tenkrát odhadl dobře a na škole jsem byla spokojená.

David: To rád slyším. Co tě na škole nejvíce bavilo?
Jana: Nemohu najít nic konkrétního, co bych vyzdvihla. Chodila jsem tam ráda. A protože jsem nastupovala ještě za dob staré Lesárny, tak nejvíc mi byla sympatická ta soudržnost, kterou škola měla.

David: Udržuješ kontakt se svými spolužáky?
Jana: Po maturitě jsme se rozprchli. Občas si zavoláme, ale každý jsme zdaleka, tudíž se moc nepotkáváme.

David: Poslední otázka k naší škole. Chybělo ti něco, když si po maturitě od nás odešla?
Jana: Chvíli se mi stýskalo. 🙂

David: Tak Jani, popojedeme. Kam tě vítr zavál po maturitě a kde tě tedy najdeme nyní?
Jana: Po maturitě jsem se toulala v různých oborech. Před pěti lety jsem nastoupila do zbrojní firmy BEAREKA. Nyní jsem ve vedení firmy na pozici Branch manager. Firma BEAREKA je jednou z největších zbrojních firem v ČR. Provozuje střelnice, prodává zbraně, střelivo, vojenský materiál. Zákazník u nás může koupit od pistole po tank. 🙂

David: Co je náplní tvé práce?
Jana: Zajištění chodu firmy, personalistika, licence / přepravy zbraní, účetnictví, VIP zákazníci.

David: Je toho hodně. Jak se ti daří vše zvládat?
Jana: Tato práce mě baví. To je asi ten největší hnací motor. Pak samozřejmě řád a systém, který se snažím dodržovat.

David: Od ochrany přírody ke zbrojnímu průmyslu, to je trošku krok jinam. Jak v současné době osobně vnímáš ochranu přírody?
Jana: Přírodu respektuji a myslím, že bychom ji měli chránit hlavně pro budoucí generace. Sama mám syna a chci, aby pro něj byla zachována.

David: Kde bychom vlastně našli tvou kancelář?
Jana: BEAREKA má prodejnu v Praze (www.beareka.cz) a zde je i moje kancelář. Pokud bude mít některý z absolventů, studentů nebo učitelů cestu pro nějakou tu patronu či něco většího, ráda se mu budu věnovat.

David: Čím se bavíš ve volném čase?
Jana: Dřív jsem chodila ráda střílet. Teď mám dvouletého syna a ten maximálně plní můj volný čas. Radost mi dělá také zvelebování zahrady.

David: Máš na zahradě něco zajímavého? Oprášíme dendrologii …. 🙂
Jana: Mám tam jinan dvoulaločný. 🙂

David: Skvělé. Jani podle tvých slov to vypadá, že jsi v práci spokojená a zřejmě se dál budeš věnovat současnému oboru. Je to tak?
Jana: Přesně! Dokud lidem zbraně nezakáží, budu tu. 

David: Děkuji ti za rozhovor a samozřejmě přeji mnoho úspěchu ve tvém profesním i rodinném životě.
Jana: I já děkuji. A přeji tobě a škole jen to dobré.