Noční orientační běh

Petr MarekŠkolní časopis

Ve čtvrtek 8. 11. 2018 v 18 hodin jsme se jakožto druhý ročník BPČ sešli spolu s našimi prváky ve školní tělocvičně, abychom tam přenocovali po nočním orientačním běhu.

Nikdo však nevěděl, co nás čeká a jaký to bude zážitek. Po společném nástupu a podání informací nás rozdělili do týmu v průměru po čtyřech lidech a náš boj o vítězství začal po sedmé hodině večerní, kdy vyběhlo první družstvo. Vybíhalo se po pěti minutách a trasa vedla od tělocvičny přes Karlovo údolí, Čítkův mlýn, Arboretum a zase zpět lesní cestou do školní tělocvičny. S plnou vervou jsme se snažili vyhrát a vydali ze sebe všechny síly. Všichni jsme se po půl jedenácté vrátili zpět naprosto vyčerpaní a uložili se ke spánku. Spalo se dobře nejspíš proto, že jsme byli vysílení. V pátek ráno nás vzbudil učitelský dozor v podání p. Pachovského a pí Kopecké, a to už v šest hodin. Vše jsme po sobě vzorně uklidili a vydali se na snídani do školní jídelny. Tím byl ukončen letošní noční orientační běh.

Markéta Kociánová