Hubertská jízda

Petr MarekŠkolní časopis

Vážení čtenáři,

v pátek 2. listopadu proběhla každoroční akce školy, kterou je Hubertská jízda. Celá akce začala příjezdem kočáru, jenž vezl sv. Huberta a jeho písaře za doprovodu Hubertovy družiny.
Po Hubertově příjezdu k budově školy následovala krátká rozmluva s ředitelem školy Mgr. et. Bc. Rudolfem Sochorem, která byla zakončena salvou. Poté se sv. Hubert za doprovodu trubačů společně s písařem a ředitelem školy odebral do kočáru.
Kočár společně s průvodem pokračoval na šluknovské náměstí, kde se uskutečnila druhá rozmluva Huberta, písaře a ředitele školy.
Průvod byl zakončen v kostele sv. Václava, v němž následně proběhla svatohubertská mše, které se zúčastnili trubači a sbor složený ze studentů 1.SO a 1.L.
Děkujeme všem zúčastněným kantorům, studentům, občanům, také otci Pavlovi, panu Karbanovi a panu Dudovi..

Štěpán Dejdar