Italská omáčka na těstoviny (porce pro 2 hladové krky)

Petr MarekGastro obory

Tento recept pochází opět z kuchyně kolegyně Pavlíny.

Na tento velmi rychlý recept budeme potřebovat:
  • jakékoliv těstoviny
  • asi 2 stroužky česneku
  • žampiony
  • 1 cibuli
  • půl balíčku mletého masa
  • rajský protlak, nebo rajčata v plechovce, případně čerstvá rajčata
  • olej
  • jakékoliv bylinky
Postup přípravy:

Na oleji si osmahneme do zlatova cibulku, přidáme žampiony, které podusíme. Dále vsypeme mleté maso, které nezapomene osolit. Když máme maso hotové, zalijeme naši směs rajským protlakem (případně drcenými rajčaty, je možné použít i čerstvá rajčata). Přilejeme vodu, aby se nám směs trochu naředila. Necháme chvíli povařit, pokud je omáčka příliš kyselá, můžeme dochutit cukrem, přidáme bylinky (nejlépe čerstvé – bazalka, oregano), případně koření dle naší chuti a na závěr nastrouháme do omáčky česnek, který už nevaříme. Můžeme podávat s těstovinami posypanými sýrem (nejlépe parmazán nebo mozzarella).