Hovězí pečeně na černém pivu, celeru a jablkách

Petr MarekAktuality, Gastro obory

Dnes ze budeme opět inspirovat Jirkou a jeho pomalým hrncem (není nutný), důležitější je nápad a zvolené suroviny.

Potřebujeme 750 g hovězího masa, 100 g slaniny, 2 PL protlaku, 150 g celeru, 2 menší nebo 1 větší jablko, 300 ml černého piva, 1 PL cukru, snítky tymiánu, olej, vývar, sůl.
Na troše oleje zprudka zatáhneme ze všech stran na pánvi prošpikované osolené hovězí maso. Vyjmeme ho, dáme do tepla a na výpeku osmahneme na malé kostičky nakrájený celer s cukrem, přidáme protlak, zarestujeme a přidáme pivo. Promícháme a necháme zredukovat asi na polovinu, případně přidáme trochu vývaru.
Maso uložíme do PH, přelijeme obsahem pánve, přidáme snítky tymiánu a pomalíme +- 4 hod na H ( dokud není maso měkké ). Asi hodinu před koncem přidáme do hrnce nakrájené jablko. Vyjmeme maso, naporcujeme.
Jako přílohu jsem volil šťouchané brambory.

Dobrou chuť