INTERVIEW S TOMÁŠEM TRANEM

Petr MarekBezpečnostně právní činnost, Blog

NOVÝ ŽÁKOVSKÝ PROJEKT k uplatnění našich absolventů oboru na trhu práce

Vážení čtenáři,
představujeme Vám nový projekt dvou žáků prvního ročníku, Lucie Chalupové a Romana Marušáka, kteří si zahrají role redaktorů virtuálního časopisu „Bezpečák“ a budou postupně mapovat uplatnění našich absolventů maturitního ročníku 2016 na trhu práce.
Smyslem projektu je získat zpětnou vazbu pro náš obor, jak dobře jsou naši absolventi připraveni do praxe a jaké jsou reálné podmínky získat kvalitní zaměstnání.

Do své redakce ve škole si budou postupně zvát naše úspěšné maturanty a všem položí stejné otázky:

1. Jak vzpomínáš na dobu strávenou ve škole?
2. Připravila tě škola dobře pro získání zaměstnání, případně další studium?
3. Co by jsi chtěl vzkázat svým následovníkům, kteří se teprve připravují na vstup do reálného života?

TOMÁŠ TRAN – byl nejúspěšnějším uchazečem ve výběrovém řízení na pozici manažera prevence kriminality na Městském úřadu v Rumburku a proto tuto práci získal. Chce pokračovat v další studiu na VŠ při zaměstnání.

1. Na školu vzpomínám především pozitivně. Škola nebyla nejlehčí, ale skvěle mě připravila do budoucího života. Moji učitelé byli velmi kvalitní a předali mi mnoho znalostí a svých zkušeností.
2. V současném povolání teprve zjišťuji, jak se mi vyplatilo poctivě studovat. Orientuji se ve veřejné správě, trestním právu a to mi hodně pomáhá řešit situace, do kterých se v současné době při zpracování projektů a jednání s různými subjekty dostávám. Škola mě připravila opravdu dobře.
3. Svým následovníkům vzkazuji, poctivě studujte a odevzdávejte zadané úkoly. Pokud si na to zvyknete, budete to mít v zaměstnání snadnější a také si vás budou všichni více vážit.