Výuka práva u soudu 

Petr MarekAktuality

Než dlouho o tom mluvit, je lepší to vidět. Dne 22.2. 2022 se žáci oboru Bezpečnostně právní činnost v rámci výuky předmětu Právo, zúčastnili 2 hlavních líčení u Okresního soudu v Děčíně. V obou případech se jednalo trestní kauzy s různou právní kvalifikací, v jednom případě byl uložen alternativní trest obecně prospěšných prací a ve druhém případě trest odnětí svobody ve výši 20 měsíců nepodmíněně. Pro studenty bylo velmi přínosné, že se mohli osobně účastnit jednání soudu a vidět v akci soudce, státního zástupce a obhájce, ale zejména, měli možnost se soudcem JUDr. Lubomírem Hrbkem diskutovat o průběhu trestního řízení. To vše se jim bude hodit nejen v jejich dalším studiu, ale hlavně těm co si vyberou profesní kariéru u bezpečnostních sborů to pomůže v představě, jak se trestní případy u soudu řeší. V této praktické výuce budeme i nadále pokračovat.

Učitel předmětu Právo Mgr. Milan Ritschel