Informace pro budoucí studenty a jejich rodiče.

Petr MarekAktuality

Ve středu 14. 4. od 18 hodin chat s ředitelem školy na školním instagramu

Vážení rodiče a naši budoucí studenti,

jaro je i čas přijímacích zkoušek. Právě dnes jste měli poprvé zasednout v lavicích naší školy a vykonat přijímací zkoušky. Vím, připravovali jste se na to, někteří z vás se u nás účastnili přijímacích zkoušek nanečisto, někteří se připravovali doma. Ale jak víte, vše je jinak. V roce 2020 je kvůli pandemii koronaviru vše jiné. Jednotné přijímací zkoušky proběhnou nejdříve 14 dní po umožnění studentům vrátit se do škol, oznámil ministr školství Robert Plaga.

Co to pro nás znamená? Termín neznáte ani vy, ani my. Ale rozhodně nějaké zkoušky budou, proto je dobré se neustále dál připravovat. Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění a stejně tak by zůstala beze změny kritéria přijímání stanovená ředitelem školy. My jsme pro vás zveřejňovali testy a následně jejich výsledky. To vás asi moc neuklidnilo, ale alespoň jste se nenudili a věřím, že jste získali větší sebevědomí.

Víme, že žáci základních škol se vůbec poprvé ve svém studijním životě setkali s testem, který zahrnoval všechno dosud probrané učivo, a mnohdy v testu byly otázky na znalosti, které jste ve škole dostatečně neprobrali. Pro děti může být přestupová zkouška velmi náročná, a pokud chcete mít jistotu, buďte s námi dál ve spojení a dále sami rozvíjejte své znalosti.

Nepodléhejte tlaku ze škol, které jste měli na druhém termínu, že po vás chtějí zápisový lístek. Vím, že některé školy se snaží takto získat žáky do učebních oborů. Lístek prozatím nechte u sebe a počkejte, jak dopadnou vaše testy a zda budete přijati na školu a obor na prvním místě.

Je nám jasné, že vás situace maličko znervózňuje, ale třeba čas, který strávíte společnou přípravou, vám víc umožní poznat se navzájem.

Za nás stále platí, že se na vás i naší budoucí spolupráci těšíme.

Mgr. et Bc. Rudolf Sochor, ředitel školy

PS: Pokud by vás zajímaly další informace nebo se nás chcete na něco dalšího zeptat, zítra (ve středu 14. 4.) bude v živém chatu odpovídat ředitel školy na našem školním instagramu (skolasluknov). Živý vstup proběhne od 18,00 do 19,00. Jste vítáni.