Přijímačky nanečisto budou!

Petr MarekAktuality

Vážení uchazeči o studium na střední škole a nejen na té naší šluknovské!

Je mimořádná doba, která si žádá mimořádné skutky. Blíží se čas, kdy se rozhodujete, kam půjdete po základní škole. Pan ministr rozhodl, že přijímací zkoušky budou, ať již si škola vytvoří svoje, či převezme jednotné. Jelikož se letos nemůžete stoprocentně připravovat na tyto zkoušky a my letos nemůžeme uspořádat zkoušky nanečisto v klasické podobě, rozhodli jsme se pro vás natočit přijímačky nanečisto jako přípravný kurz z matematiky i českého jazyka. Ač vím, že si možná řeknete „další zbytečnost”, nikdo vás nenutí. Jen chceme, abyste znali typy úloh a mohli se připravovat z domova. Jak celý seriál bude probíhat? Na facebooku naší školy vždy uvidíte video řešení konkrétní úlohy z daného předmětu s příslušným komentářem. Vy získáte zadání podobné úlohy, kterou si vyřešíte sami. Správné řešení uvidíte následně na webu školy. Takto bude probíhat celý seriál až do doby, než si k nám budete moci přijet vyzkoušet, jak opravdu zkoušky probíhají. Pokud se vám naše nabídka nelíbí, nedá se nic dělat, na nic lepšího jsme nepřišli, ale asi lepší, než vás nechat na pospas internetu. Máte-li lepší nápad, sem s ním. Přeji vám jménem realizátorů projektu jen to dobré. A těšíme se na vás již v pondělí.

Rudolf Sochor, ředitel školy