Představujeme…..aneb dnes na slovíčko s Ivo Volákem

Petr MarekAktuality, Blog

Rozhovor tradičně začínáme otázkou toho, kdo byl na tvém místě naposled. To byl Honza a položil ti tuto otázku: „Patří ananas na pizzu?“ Co ty na to?
Ananas na pizzu? Skandál, za mě nikdy!!! 😆

1) Jak dlouho pracuješ na naší škole?
Na naší škole pracuji sice již druhým rokem, ale z toho loňského byla 8 měsíců distanční výuka, takže jsem si té klasické zatím moc neužil.
2) Jaké předměty vyučuješ?
Střelecká příprava, sebeobrana, tělocvik
3) Proč sis zvolila právě povolání učitele?
Učitelské povolání mě lákalo už od základní školy. Nakonec jsem 20 let učil dospělé lidi u Policie ČR jako instruktor výcviku. Ty už to ale postupně přestalo bavit a neměli zájem a chuť do učení. A tak, ač jsem měl velmi pohodlnou práci, jsem se rozhodl, že u Policie skončím. Učit jsem chtěl ale dál. Tak jsem byl velmi šťastný, když se objevila možnost učit na, dnes už můžu říct, naší škole.
4) Jak se změnil tvůj pohled na učitelství za dobu tvé práce?
Jak jsem již řekl, na „klasické škole“ učím teprve krátce, takže si pohled na něj teprve pořádně utvářím.
5) Co tě na práci učitele nejvíce baví?
Nejvíc mě baví, když se mi studenty podaří natolik zaujmout, že zapomenou na to, že je škola „nebaví“.
6) Vybaví se ti nějaký TOP moment, který jsi jako učitelka prožila?
Asi to, když se u studentů vžila mnou používaná replika a oni ji pak použijí v momentě, kdy ji chci říct. Pak si připadám, že nejsem tak neoblíbený.
7) Čím se bavíš, ve svém volnu?
Rád trávím volný čas se svojí ženou a dětmi, hodně „čtu“ audioknihy, chodím na procházky se psem, střílím, rád se napiju dobrého piva…
8) Jaký sen v osobním životě by sis ráda splnila?
Snů by bylo určitě víc, ale jeden je třeba takový, že je na našem domě a zahradě vše hotové a já už můžu jen odpočívat 😀

9) POD OSTROU PALBOU:
Oblíbená barva?
Černá
Oblíbený sport?
Střelba
Oblíbená osobnost?
Mijamoto Musaši
Oblíbené jídlo?
Tlačenka
Oblíbený nápoj?
Pivo
Oblíbené číslo?
Oblíbené místo?
Doma
Oblíbená kniha?
Moc rád mám fantasy žánr
Oblíbená hudba?
Všechno, co mi „splaší cvičky“ 😁
Oblíbený film?
Celá sága Vetřelců
Oblíbená část dne?
Noc
Nejideálnější dovolená
U moře all inclusive v hotelu, kde mají moderní a fantasticky vyzbrojenou střelnici

A jakou otázku položíš nakonec tomu, kdo přijde po tobě, ty?
Tak bych zůstal u jídla 😄 Kančí se šípkovou nebo se zelím?