Končí další školní rok

Petr MarekAktuality

Krásný den, je konec června a od dob Marie Terezie nám končí další školní rok. Rok pro nás všechny náročný. Myslím tím žáky, rodiče, ale i učitele a zaměstnance školy. Náročný nejen výukou, ale i přestavbou školy a internátu. Jsem přesvědčen, že kdybyste nebyli tak skvělí nezvládneme to. Slovo skvělí už trošku zavání hodnocením a hodnocení nám naznačuje vysvědčení. A zde drobná poznámka pro rodiče. Vzpomeňte si jak bylo vám, když jste šli domů před prázdninami a jak jste si tenkrát říkali, že až budete velcí, budete se chovat ke svým dětem možná jinak a lépe. Vysvědčení je sice jakési hodnocení práce nás všech, ale rozhodně známky nevypovídají nic o tom, jaké dítě je a jestli bude ve svém životě šťastné a úspěšné. Berte spíš tento den jako zakončení určité etapy vzdělávání, získání nových zkušeností, přátel a zážitků, které se vám v životě budou hodit.
Užijte si prázdniny hlavně poznáváním jiných a zajímavých míst nejen v Čechách, získáváním zkušeností a dovedností, které vám žádná škola nemůže dát. Užijte si sluníčka a doufám, že budou tak teplé dny, že si nebudete muset brát ponožky do sandálů.
Děkuji vám všem, žákům, kteří absolvovali naší školu, žákům nižších ročníků, rodičům přátelům školy, učitelům, vychovatelům, kuchařkám, uklízečkám, školníkům. Jste skvělí a užijte si prázdniny, ať půjdete pěšky, pojedte autem, vlakem, na kole nebo jako my …..podívejte se (klik)

Mgr. et. Bc. Rudolf Sochor, ředitel školy