Pár slov pana ředitele na konci roku

Petr MarekAktuality, Blog

Vážení žáci současní, minulí i budoucí, vážení rodiče, milí kolegové a přátelé školy,

pomalu končí další rok. Tentokráte byl pro společnost mimořádně významný zejména tím, že jsme si připomněli 30 let od společenských změn v našem státu. Samozřejmě pro každého z nás se v tomto roce událo, něco osobnějšího, někdo se zamiloval, jiný našel přátele, nebo třeba poznal jiný kraj či světadíl. Snad nejdůležitější je, že jsme všichni relativně zdraví a užíváme si radostí života. To ale není důvod, proč píšu tyto řádky.

Chtěl bych především poděkovat. Poděkovat všem žákům za neutuchající elán a snad někdy i touhu se vzdělávat. Poděkovat i za to, že se starají o to, aby v naší škole učitelé trávili někdy i svůj volný čas. Oni se sice někdy tváří, že do tělocvičny, lesa, atd. moc chodit nechtějí, ale je jim tam s vámi dobře. Dále chci poděkovat všem rodičům, za trpělivost při spolupráci se školou. Zejména těm, kteří udělali něco navíc pro své děti, co nemuseli, třeba to, že se přijeli podívat na jejich vystoupení, nebo je vzali na koncert.

Nebojte, jednou se vám to vrátí, a snad i v dobrém. Poděkovat chci učitelům, kteří se starají o to, aby další generace mohla v naší škole vyrůstat a pak spokojeně žít. A nesmím zapomenout poděkovat všem přátelům školy, kteří nás nějakým způsobem podporují. Třeba stačí i pozdrav či vzpomínka bývalého žáka. I tato drobná věc může udělat mnoha dalším lidem radost.

Samozřejmě nebylo vše jen krásné, vím, schází nám stále druhý internát, ale věřte, v příštím roce bude. Nedostanete ho pod stromeček, ale dočkáte se brzy. Dokončíme též rekonstrukci arboreta a školních dílen.

Dost však bylo bilancování. Chci vám také něco popřát do let budoucích. V následujícím roce vám přeji hlavně zdraví, pohodu, hodné kamarády a kamarádky, odvahu říci vlastní názor a také optimismus. Ten je především důležitý, protože mnoho sdělovacích prostředků šíří negativní informace a pak se zdá být život trošku smutný. Najděte pod stromečkem dárek, který vás potěší, užijte si Vánoce v kruhu rodiny a přátel. Vykročte do nového roku tou správnou nohou a přiložte tu správnou ruku k tomu, aby váš život byl šťastný.

Za Lesnickou školu snad jen jednu myšlenku „Ten, kdo sází stromy, věří v budoucnost“ a budoucnost začíná již dnes – přeji vám, aby ta vaše byla přesně taková, jakou ji chcete mít, a doufám, že právě ten nadcházející rok vám přinese vše, co od budoucnosti očekáváte.

Mgr. et. Bc. Rudolf Sochor, ředitel školy

A malý videopozdrav po kliknutí sem