Informace k distanční výuce nařízené od 5. října

Petr MarekAktuality

VÁŽENÍ RODIČE, ŽÁCI A KOLEGOVÉ.

Vláda rozhodla o uzavření středních škol v některých regionech. Naší školy se toto nařízení týká, tudíž od pondělí nebude probíhat prezenční výuka. Je ale možné organizovat praktickou výuku. Tudíž praktická výuka na učňovských oborech probíhá podle rozvrhu hodin. V týdnu, kdy mají být ve škole, bude výuka distanční. U maturitních oborů nastupuje třída 1.L na praxe od pondělí do pátku a další týden se již učí distančně. Následující týden má praxe třída 2.L a 3.L. Sociální obory budou mít praxe u smluvních partnerů. Zatím by měla škola být uzavřena na čtrnáct dní.

PRO JISTOTU REKAPITULACE:

Na učňovských oborech je praktická výuka podle rozvrhu hodin. To znamená, že třídy, co mají tento týden praxe, mají praxe a příští týden jsou na distanční výuce a ten následující opět na praxi a obráceně.
U maturitních oborů
BPČ bude mít pouze distanční výuku.
SO nastupuje na praxe u smluvních partnerů dle plánu: 3.SO – 12. 10. až 16. 10., 2.SO – 19. 10. až 23. 10.
L budou mít praxi mimo plán 1. L – 5. 10. až 9. 10. a 2.L – 12. 10. až 16. 10., přitom vždy v pátek budou mít výuku na střelnici. 3. L dle plánu 12. 10. až 16. 10. Čtvrtý ročník se učí distančně.

Distanční výuka bude probíhat způsobem, který si předem dohodnou učitelé s žáky. Myslím tím, zda bude synchronní nebo asynchronní či offline, přesně podle pokynů ministerstva. Jen připomínám, že po celou dobu budou vyučující sledovat účast žáků a podle nového školského zákona tím bude hodnocena i jejich absence. Způsoby výuky lze kombinovat dokonce i ve skupinách ve třídě v jednom předmětu. Učit budeme dle stanoveného rozvrhu, pokud nebudete online přenášet hodinu, budou učitelé žákům k dispozici ve stanovenou dobu na konzultace. Vím, že to nikdy nenahradí prezenční výuku, ale naším společným cílem by mělo být splnění cíle školy a to je vzdělávání

Netroufám si předpokládat, co bude za těch čtrnáct dní. Tímto opatřením jsme chtěli jen umožnit vám i žákům, aby po dobu tohoto nařízení měli možnost vzdělávat se. Doufám, že to má logiku a společně to zvládneme.

Ruda