Guláš z divočáka podle Jirky

Petr MarekAktuality, Gastro obory

Je podzim, doba honů. Nechme se inspirovat Jirkou Petrouškem a uvařme si bezva gulášek.

Co budeme potřebovat:
Samozřejmě maso z divočáka (asi kilo masa z krku), tři cibule, sádlo, 3 jalovčinky, 3 ks nového koření, 8 kuliček pepře, panák rumu, půl plechovky loupaných rajčat, sůl, trochu uzené papriky, vývar.

Dáme se do díla:
Cibuli osmažíme na sádle hodně do tmava, poté přilijeme trochu horké vody a necháme za stálého míchání odpařit – to uděláme třikrát za sebou – cibule krásně ztmavne, rozvaří se a není poté třeba guláš vůbec zahušťovat.
Poté zatáhneme na cibuli na větší kostky nakrájené maso, osolíme, přidáme koření, rum, rajčata a chvíli mícháme.
Poté přendat do PH (Jirka používá pomalý hrnec), přilít vývar do výšky masa a nechat pomalit do změknutí masa. „Mě to trvalo tentokrát 10 hod na L. 1,5 hod před koncem jsem dal trochu majoránky a sušeného česneku“, říká Jirka.

My, co pomalý hrnec nemáme, si poradíme i bez něj.

A příloha? Dle chuti – knedlík, pečivo, bramboráčky.