V pátek 14. prosince proběhl na naší škole Jarmark

Petr MarekStalo se

Jarmark je forma dne otevřených dveří, kde se prezentují jednotlivé obory školy. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si školu a mnoho věcí „osahat“. U oboru bezpečnostně právní činnost si mohli vyzkoušet snímání otisků prstů – kriminalistickou daktyloskopii, prohlédnout si zbraně a výstroj, vybavení příslušníka pořádkové jednotky i místo trestného činu. V tělocvičně viděli fyzické aktivity našich žáků – výuku sebeobrany, kruhový trénink apod.
Na dvoře se seznámili s lesní technikou, železným koněm, nebo s prací s hydraulickou rukou a motorovou pilou. V části věnované lesnictví
prozkoumali lovecké zbraně, myslivecké vycpaniny, potkali loveckého psa, sokolníky, měli možnost zastřílet si na laserové střelnici, mohli se nechat vyfotit ve fotokoutku s mysliveckými rekvizitami, nebo i s živým dravcem (ti, kteří jej využili si mohou svoji fotku stáhnout). Zároveň probíhalo formou soutěže seznámení s účinky větru. Výsledková listina je zde.
V části věnované sociální činnosti viděli jak vypadá muzikoterapie, zooterapie, terapie pomocí kreslení a ručních prací. Zkusili si  vyrobit vánoční přání pro děti z Dětského domova z Lipové u Šluknova. Již tradiční součástí byla „Andělská kavárna“, kde se návštěvníci mohli občerstvit. Výtěžek z prodeje je poukázán nadaci Dobrý anděl.
Celou školou provázeli zájemce současní žáci školy, kteří návštěvníkům odpověděli na vše, co je zajímalo.

Děkujeme všem za návštěvu a těšíme se na příští setkání. Třeba u přijímaček nanečisto v sobotu 26. ledna.

Jak to u nás vypadalo se můžete podívat ve fotogalerii.