PASOVÁNÍ studentů čtvrtého ročníku oboru BPČ – 13.10.2017

Petr MarekStalo se

Pasování studentů čtvrtého ročníku…
Slavnostní rituál, při kterém jsou studenti čtvrtého ročníku oboru Bezpečnostně právní činnost slavnostně pasování do „Cechu bezpečnosti a práva“.

Slavnostní rituál, který tradičně probíhá obdobným způsobem u všech třech maturitních oborů, proběhl již potřetí na školním pozemku v Arboretu v Kunraticích u Šluknova, které nám poskytuje prostor pro konání „netradičních“ oborových akcí.

Jako vždy se pasování zúčastnili zástupci naší školy – ředitel školy Mgr. Rudolf Sochor a zástupce ředitele školy Mgr. Roman Brož, zástupci z různých služeb Policie ČR, přímí i externí učitelé, rodiče a sourozenci pasovaných studentů.

Pasování, jehož součástí je složení slavnostního slibu a převzetí oborového pamětního odznaku s osobním evidenčním číslem studenta a glejtu, předznamenává vstup do závěrečné fáze studia na naší škole.

Od pátečního večera jsou jména všech pasovaných vyryta na kovové destičce umístěné na pamětním oborovém sloupu a budou navždy připomínat již třetí maturitní ročník našeho oboru.

Fotogalerie zde: