Pátrali jsme s Jizerskohorským muzeem – JIZERKA 2017 – Bílý potok – 28.10.2017

Petr MarekStalo se

V průběhu uplynulého víkendu proběhl v Bílém potoku u Hejnic v Jizerských horách nultý ročník akce Jizerka 2017, kterou ve spolupráci s Jizerskohorským muzeem uspořádala naše partnerská organizace Aliance Military Clubs ČR z Liberce.

Airsoftová akce, která byla zaměřená na plnění bojových úkolů v různých prostředích, byla uspořádána na počest zemřelých studentů při akci Státní bezpečnosti v roce 1949 v blízkosti Bílého potoka.

Co jsme si vyzkoušeli?
Boje v různých typech prostředí (CQB, volné prostory), pobyt v přetlakové komoře, jízdu OT-65 (Fuga), plnění doplňkových úkolů v muzeu, přednášky historiků z Vojenského historického ústavu v Praze, prohlídky vojenské techniky atd., a to vše za účasti instruktorů, včetně našeho učitele AJ Carl J. Dobsona.

Opět super akce, na které naší školu skvěle reprezentovali studenti prvního ročníku – Martin Bobr a Jirka Jánský, za což jim velmi děkujeme.

Fotogalerie zde: