Exkurze u kynologů v Grabštejně

Petr MarekStalo se

Dne 6.5. 2019 absolvovali studenti 3. ročníku oboru Bezpečnostně právní činnost exkurzi v jedinečném zařízení Armády ČR pro výcvik služebních psů ve Veterinární a výcvikové základně Chotyně-Grabštejn. Program exkurze byl velmi atraktivní. Po úvodním briefingu, kde seznámili s posláním a úkoly výcvikové základny, následovaly:

· ukázky výcviku služebních psů se specializací na vyhledávání výbušnin, zbraní a drog

· prohlídka výcvikových prostor objektů simulující bytové a nebytové prostory

· ukázky výcviku hlídkových a obranných psů

· prohlídka veterinární ordinace, včetně zázemí pro složitější operace

· prohlídka kotců a ostatního zázemí pro výcvik

–        prohlídka veterinární ordinace, včetně zázemí pro složitější operace

· prohlídka kotců a ostatního zázemí pro výcvik

Na závěr měli studenti možnost vidět asi neznámějšího psího veterána Athose z mise v Afganistánu, který byl vycvičen k vyhledávání výbušnin. V r. 2012 utrpěl poranění po výbuchu rakety odpálené povstalcem na spojeneckou základnu v provincii Lógar. Následně byl Athos oceněn americkou armádou, dostal od ní takzvanou deku hrdinů jako symbol amerického válečného hrdiny.

Fotogalerie zde: