Pekař

Proč se stát pekařem?

Chceš pracovat na tom nejvoňavějším místě na světě? Umět péct rohlíky, vánočky, sladké koláče i chleby? Baví tě pracovat rukama a víš, že řemeslo má zlaté dno? Pekařina je pak pro tebe jasnou volbou.

Ne každý může být pekařem, ale pokud už se jím stane, je to láska na celý život. Navíc, pekaři a pekařky jsou v módě a po kvalitních chlebu se dneska zapráší. V tomhle oboru si zkrátka každý najde to svoje – ať už tě láka vyrábět pečivo tradičními metodami, nebo se staneš pekárenským inovátorem a budeš vymýšlet vlastní výrobky – v pekařině se fantazii meze nekladou.

• Skvělé zázemí

Cvičná kuchyně i pekárna a všechny další věci, které budeš potřebovat k tomu, aby jsi naplno ovládl/a pekařské řemeslo.

• Učíme v malých skupinkách

Nejvíce zkušeností získáš, když se ti budou učitelé naplno věnovat. Přesně tak, jako na naší škole.

• Zaměřeno na praxi

Od prváku až do konce studia budeš získávat praktické dovednosti, které potom využiješ – ať už jako zaměstnanec nebo jako podnikatel.

• Pekařina je láska na celý život

Kdo si dobře vybere, nemusí pracovat ani jeden den v životě.

Přihláška ke studiu (PDF)
Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU
29-53-H/01

ŠKOLNÍ A VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Pekař

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Střední vzdělání s výučním listem

ZAKONČENÍ STUDIA
Závěrečná zkouška

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se nekonají. Uchazeči budou přijati až do naplnění kapacity oboru. Více informací najdeš zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH ŽÁKŮ

A jaké budeš mít uplatnění?

Staň se pekařem nebo pekařkou a pracuj v malých pekárnách nebo velkých mezinárodních firmách. Můžeš se stát i pekařským technologem a přicházet s novými nápady na vylepšení postupů a receptů. Nebo si rovnou založ vlastní pekárnu – pečivo budeme jíst přece pořád!

Profil absolventa

• Můžeš pracovat v malých pekárnách
  • Ale i velké mezinárnodní firmy se tě s radostí ujmou
  • Můžeš ale také dělat technologa a vylepšovat současné recepty a postupy
  • Založit si vlastní pekárnu a podnikat v oboru pekařství pro tebe nebude problémem

Předmět Týdně Celkem
Český jazyk a literatura 3 96
Německý jazyk 6 192
Občanská nauka 3 96
Základy ekologie a biologie 1 32
Fyzika 1 32
Chemie 1 32
Matematika 3 96
Český jazyk a literatura 2 64
Tělesná výchova 3 96
Výpočetní technika 3 96
Ekonomika 3 96
Technologie 6 192
Suroviny 9 288
Stroje a zařízení 5 160
Hospodářské výpočty 2 64
Odborný výcvik 45 1440

Jak to u nás vypadá?

Podívej se na video o oboru pekař!

Jak obor vnímají naši studenti?

Lorem Ipsum

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam.