clear float
čtvrtek 26.11. 2015, svátek má Artur
clear float
clear float

ZO ČSOP při SLŠ Šluknov

V lednu roku 2003 vznikla při Střední lesnické škole ve Šluknově základní organizace Českého svazu ochránců přírody. ČSOP je občanské sdružení, jehož posláním je ochrana přírody a krajiny, ekologická výchova a podpora trvale udržitelného života. V roce 2003 jsme zpracovali tyto projekty: Mapování a výskyt chřástala polního na Šluknovsku, Praktická ochrana dravců a sov, Monitoring a úprava hnízdišť čápa bílého a jiných brodivých ve Šluknovském výběžku a Podpora hnízdních možností zpěvného ptactva v lesích.

Díky těmto projektům bylo v lesích Šluknovského výběžku vyvěšeno 700 ks ptačích budek, zejména pro sýkory koňadry, sýkory modřinky, rehky domácí, konipasy bílé, brhlíky lesní a šoupálky dlouhoprsté a krátkoprsté, dále pak 55 budek pro sovy, zejména pro puštíky obecné, kalouse ušaté a 22 budek pro dravce.

Dalším významným činem bylo zhotovení hnízdní podložky pro čápa bílého, kterou jsme umístili na komín bývalé továrny Bytex v Císařském. Monitoringem byl zjištěn výskyt chřástala polního celkem na devíti lokalitách Šluknovského výběžku.

V dalších letech se pokusíme získat granty na tyto projekty: Udržba lokalit s výskytem orchidejí, Mapování, inventarizace a ochrana mravenišť druhů mravenců rodu Formica, Sledování a ochrana obojživelníků, Sledování a ochrana netopýrů.

Na všech projektech se spolu s členy organizace spolupodílejí studenti všech ročníků lesnické školy. Někteří z nich v projektech pokračují, neboť si je vybrali jako téma svých maturitních prací. Též nám velmi pomáhají sponzoři, např.:

LČR, as. — lesní správa Rumburk, Uniles Rumburk a firma BAT Šluknov. Všem patří poděkování za spolupráci a jejich zájem o zachování přírodního bohatství.

Pokud se chcete dozvědět více informací o projektech, můžete nás navštívit každý všední den v informačním středisku Střední lesnické školy Šluknov. I vy se můžete zapojit do ochrany naší přírody tím, že se stanete členy ČSOP a podáte pomocnou ruku při dalších projektech.


Kontakt:
ZO ČSOP SLŠ Šluknov 33/05
T.G.Masaryka 580
ŠLUKNOV 40777
tel.: 412 386 337
infos@lesnicka-skola.cz
č.ú.: 926061309/0800

21. 11. 2014Váňa

Máme mistryni světa v kickboxu

Andreu Farskou

7. 10. 2014Jirásek

Výsadba jedle v arboretu

úterý 7. října 2014

11. 10. 2011Administrátor

Vzácní hosté v naší škole

19. 5. 2010Říha Vladimír

Obhájil titul Mistra Evropy!

18. 1. 2010Jirásek Jan

Řád ZLATÉ VAŘEČKY

9. 2. 2009Administrátor

Náš student Mistrem Evropy !

19. 5. 2008Administrátor

Odhalení busty T.G.Masaryka

10. 9. 2007Říha Vladimír

Změna názvu školy